טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

יוגה2


טיפולי אנרגיה

טיפולי אנרגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפואה סינית

רפואה סינית

פסיכותרפיה ואימון

פסיכותרפיה ואימון

נטורופתיה ותזונה

נטורופתיה ותזונה

טיפולי מגע וגוף

טיפולי מגע וגוף

הריון ולידה

הריון ולידה

קינסיולוגיה יישומית

טיפול בכאב

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה
יוגה

היוגה היא פילוסופיה פרקטית הודית עתיקה. היוגה התפתחה בעיקר כדרך חיים רוחנית המשלבת טכניקות ותרגולים שמטרתם לאזן, ליצב ולזכך את הגוף והנפש. בעזרת תרגילים (אסאנות) המבוצעים באמצעות הגוף, טכניקות נשימה, ושיטות שונות של מדיטציה וידע פילוסופי שהועברו במשך דורות ממורה לתלמיד.

מקור המילה יוגה הוא בשורש יוג'- שמשמעותו בסנסקריט הוא איחוד, חיבור. על פי פילוסופיית הסמקאיה, שממנה שואבת היוגה, בכל אדם קיים ה"אני האמיתי", ה"רוח". היוגה היא הדרך "פנימה" וההתחברות אל עצמנו.תורת היוגה מאמינה שהגוף והנפש הם מכלול אחד ושואפת לאיחוד בכל הרבדים של חיינו. איחוד בין הגוף לנפש ובין הנפש לרוח.

הממצאים הארכיאולוגים מראים בברור שתרגול היוגה החל לפני יותר מ 5,000 שנה.

ב- “יוגה-סוטרה”,אחד הטקסטים העתיקים והחשובים מעולם היוגה, מוגדרת היוגה כגישה לשינוי תודעתי, הדרך להשקטת תנודות התודעה. משפט זה מגלם בתוכו את תכלית היוגה.

יוגה היא כל פעולה המביאה לאיחוד, דהיינו הכרה ב"אחד", באדם כשלם.המטרה היא לאחד את כל מרכיבי האדם יחד- גוף, חושים, הכרה,נפש,מחשבה,רוח ונשמה
כל פעילות שאנו מבצעים למטרה חומרית או רוחנית, ודורשת מאתנו ריכוז, ותיאום בין "מרכיבנו" השונים, תיאום בין החושים להכרה, בין המוח לגוף, בין הנשמה לגוף.. נכלל תחת ההגדרה יוגה.

תרגול היוגה שאנו מכירים במערב בעיקרו נגזר מזרם האתה יוגה.

שמונת החוליות של אומנות היוגה הם:

יאמה, ניאמה, אסאנה-התנוחות השונות, פראנאימה-מדע הנשימה היוגית, פרטייהרה-טכניקות לנסיגת החושים, דהראנה-ריכוז, דיאנה-מדיטציה, סמדאי-הארה,שחרור.

המתרגל נע בין סולם זה בעל 8 השלבים,כאשר במרכז העשייה עומד התרגול הפיזי על היבטיו השונים.

היוגה אינה מטרה או יעד, היא למעשה מהותו וטבעו האמיתיים של האדם.

לתרגול היוגה יש יתרונות רבים:

בריאות וחיוניות הגוף, גמישות,סיבולת וערנות, יציבה מאוזנת ופיתוח שיווי משקל, מערכת הורמונאלית מאוזנת, מערכת עיכול יעילה יותר, שיפור ועידון הנשימה,עוזרת במקרים של אסטמה וקשיי נשימה, שיפור ניכר בתפקוד הלב ומערכת מחזור הדם בגוף, שיפור ניכר במצבים של דיכאון וחרדה, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק השלד, מסייעת בשיפור חיי המין, וחיזוק הדימוי והביטחון העצמי, עוזרת מאוד בטיפול בכאבי ראש ומגרנות כרוניים, שלווה והפגת מתחים, ריכוז ותפקוד מנטאלי טוב יותר, מודעות גופנית, הורדת לחץ הדם, שיקום מהיר יותר מפציעות, עוזרת במניעת סכרת,השמנה והתקפי לב, איזון וחיזוק גוף האישה לקראת הריון ואחרי הלידה, חשיבה חיובית.

שיעורי יוגה ברוח השאדו יוגה בכל יום רביעי בין השעות 17:15-18:45 , 19:00-20:00

ויניאסה יוגה בכל יום שישי בשעה 15:00


שאדו יוגה

יוגה נשית


המטפלים שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן