טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

שיעורי יוגה ברוח השאדו יוגה

שיעור ברוח השדואו יוגה - דודו רווח טיליה קליניקה טיפולית
שיעור ברוח השאדו יוגה – דודו רווח
טיליה קליניקה טיפולית

מקור המילה יוגה הוא בשורש יוג', שמשמעותו בסנסקריט הוא איחוד, חיבור. על פי פילוסופיית הסמקאיה, שממנה שואבת היוגה, בכל אדם קיים ה"אני האמיתי", ה"רוח". היוגה היא הדרך "פנימה" וההתחברות אל עצמנו.תורת היוגה מאמינה שהגוף והנפש הם מכלול אחד ושואפת לאיחוד בכל הרבדים של חיינו. איחוד בין הגוף לנפש ובין הנפש לרוח.

Shadow בסנסקריט-chaya- מעטה, בבואה, רוח, צל.

אסכולת השאדו יוגה פותחה ע"י שאנדור רמטה ומבוססת על משנתם המעשית של כתבי ה "האתה-יוגה" ועל כתבי הסידהא והאיורוודה. באסכולה זו נעשה שימוש ב 108 הצמתים האנרגטיים בגוף  marmasthana)) ובנעילות(bandha)  ,על מנת להשיג את השילוב היוצר תנועה שקטה ורצופה של הנשימה ושל אנרגיית החיים. סדרות המבוא של השאדו יוגה מבוססות, כמומלץ בכתבים, על תנוחות וכיווני תנועה אשר אומצו ממבחר הפעולות האנושיות: מלאכות היומיום, ריקוד, אומנויות לחימה, יציבות הלוחמים((virparampara  ברכות השמש(syryahamaskar) ,ומתוך ממלכת החי והצומח. סדרות המבוא של השאדו מבוססות על עבודת רגליים ייחודית, ועל תנוחות וכיווני תנועה ספירליים, קווים ומעגליים. ההתעמקות בסדרות אלה חיונית למתרגל המבקש לפתח חוזק, גמישות, יציבות, שיפור דפוסי תנועה ויציבה, נשימה נכונה וכוח התמדה כיסוד לתרגול נכון. אסכולת השאדו יוגה עושה שימוש באלמנטים ובעקרונות אשר נדחקו לשוליים ואף נשכחו לאורך השנים, בנוסף לאלמנטים הקלאסיים והמוכרים.

אסכולה זו למדתי מידיו האמונות של המורה היקר דודי מלכא, אשר לומד ומתרגל יוגה 22 שנים, מתוכן שנתיים וחצי בהודו. בארבע עשר השנים האחרונות הוא לומד ומתרגל shadow yoga  בסדנאות באירופה ובהודו, תחת הדרכתו והשראתו של מורו, שאנדור רמטה. כמו כן, בשנים האחרונות אני משתתף בסדנאות העמקה של שאנדור רמטה בארץ.

על מייסד השיטה:

אסכולת השאדו יוגה גובשה ע”י שאנדור רמטה-אשר נולד בשנת 1947 בהונגריה, הוא החל לתרגל יוגה בגיל שש עם אביו. לאחר מכן היה לאחד מתלמידיו הקרובים של המורה ב.ק.ס איינגר במשך כשני עשורים. בהמשך דרכו למד שיטות יוגה שונות, כמו גם אומנויות לחימה, רפואה הודית מסורתית, מחול הודי עתיק ושיטות נוספות.

חשוב לציין שבשיעורים במרכז טיליה אני משלב בתרגול היוגה אלמנטים מאסכולות תנועה נוספות בכדי להתאים את התרגול למתרגלים השונים ולדרישות הספציפיות של כל תלמיד ותלמיד.

כל יום רביעי בשעה 19:00-20:30

לפרטים נוספים אתם מזומנים להיכנס לאתר בכתובת:

קליניקת טיליה- 0722500493

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן