טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

תרפיית שריר ועצב – לסת, ראש, צוואר


טיפולי אנרגיה

טיפולי אנרגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפואה סינית

רפואה סינית

פסיכותרפיה ואימון

פסיכותרפיה ואימון

נטורופתיה ותזונה

נטורופתיה ותזונה

טיפולי מגע וגוף

טיפולי מגע וגוף

הריון ולידה

הריון ולידה

קינסיולוגיה יישומית

טיפול בכאב

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה
תרפיית שריר ועצב – לסת, ראש, צוואר.

תרפיה משולבת לכאבים כרוניים של אזור הראש והצוואר

טיפול זה מתמקד בפתרון לכאבים כרוניים באזור הראש והצוואר, ומאחד תרפיות שונות אשר שילובן יחדיו נותנים מענה שלם לבעיית המטופל. את פרוטוקול התרפיה המשולבת פיתחתי ביחד עם ד"ר דוד כהן, אוניברסיטת תל אביב.

על מנת להפחית את כאב המטופל, מתבצע תחילה אבחון של הבעיה ובהתאם לכך פועלים להרחבת אפשרויות העברת הבעיה למוח ותרגומו בפועל לכאב שהמטופל חש. למעשה, הבעיה בשריר מועברת למוח, המוח מתרגם בעיה זו ומחזיר תגובה המתפרשת ככאב עליו מתלונן המטופל בפועל – על תהליך זה מתמקד הטיפול.

הטיפול מתבסס על תמיכה וליויי במשך 24 שבועות (כולל הדרכה ולימוד המטופל לעצמאות ואי תלות בטיפול), כאשר הטיפולים המסיביים נמשכים לרוב כ-8 שבועות, בגמישות ובהתאם לצרכי המטופל.

מה כולל הטיפול המשולב?

  1. עיסוי רקמות עמוק – עיסוי טיפולי המועבר במגע לעומק הרקמות במטרה להפיג את הכאב. אפקטיביות הטיפול מתאפשרת בעזרת גירוי מערכת הכאב של הגוף, שיפור ולמידה מדויקת של המטפל את מצב המטופל. מרגע שקיימת אבחנה מדוייקת, תהליך ריפוי הרקמות הינו חשוב ומהותי בטיפול למען החזרת התנועתיות למטופל.
  2. דיקור יבש – טכניקה זו באה לשימוש במידה ואין הרפייה של נקודת הטריגר באופן ידני לאחר עיסוי המקום. דיקור יבש הינו תהליך חודרני בו מוחדרת מחט (ללא כל חומר) ישירות לנקודת הטריגר, כאשר החדרת המחט וההשפעות הנלוות לתהליך מהוות את הטיפול. הדיקור משנה את צורת סיב השריר ויכול להביא לתגובת התכווצות, הנגרם בעקבות רפלקס של חוט השדרה.
  3. תרפיית קרניוסקרל – שיטת טיפול המתבצעת באמצעות מגע בעצמות הראש והסקרום, במטרה לאזן את תנודת נוזל המוח והשדרה של מערכת העצבים. מודל זה נקרא גם "נשימת החיים", מונח שטבע סטרלנד, מפתח שיטת התרפיה. שיטה זו יכולה לעזור גם לסובלים מפיברומיאלגיה (מצב שכיח המופיע אצל כ 2% מהאוכלוסיה, המתבטא בכאבי שרירים מפושטים ותשישות).
  4. ניקוז לימפטי ידני – טכניקה זו מתבצעת באמצעות עיסוי והפעלת לחץ עדין על אזורים בעייתים, במטרה להקל ולהאיץ את זרימת נוזלי הלימפה, אשר מגנים על הגוף מזיהומים שונים. התהליך מגרה את מערכת החיסון של הגוף, מעולה להפחתת בצקות וכן לסובלים ממיגרנות וכאבי ראש.
  5. טיפולים שונים מהרפואה המזרחית – בהתאם לצרכי הטיפול, לרוב נשלים את הטיפול בשיאצו, אבנים חמות, יוגה ועוד.

לצפייה בפרוטוקול הטיפולי המפורט באנגלית NEUROMUSCULOSKELETAL THERAPY FOR CHRONIC ISSUES לחצו על הלינק


המטפלים שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן