טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

נקיון פסח מהחוץ אל הפנים

מאת, מתן חן, מטפל ברפואה סינית ורפואה טבעית

האביב כבר הגיע, חג הפסח מתקרב וזה הזמן לניקיון פנימי וחיצוני, מאווררים את הישן, זורקים את מה שאין לנו כבר צורך בו, מתחדשים בבגדים וכלים חדשים, כמו שהטבע כולו מתחדש ופורח באביב, כך גם נפש האדם, מסוגלת בזמן הזה, לפריחה מחודשת, להתחלות חדשות, לביעור החמץ הפנימי ויציאה לחרות.

העולם בו אנו חיים הוא עמוס ומלא גירויים והחיים שלנו רק הופכים להיות עמוסים יותר ויותר, מתוך המקום הזה חשוב לעשות סדר פנימי וחיצוני. בשבועות האחרונים עסוקים כמעט כולם בהכנות לקראת הפסח. עיקר ההכנה הוא ניקיון הבית וכל החפצים שברשותי מחמץ. אנחנו מכבסים את הבגדים, מנקים את הארונות, מנערים את התיקים, מקרצפים כל פינה בבית ומקומות נידחים שלא רואים אור כל השנה נחשפים וגם אותם מנקים.

פעולת ההתחדשות הגוף זה החיים עצמם

חופשת החג במקביל לפריחה והלבלוב של הטבע מספק הזדמנות טובה להרחיב את הניקיונות גם למערכות הפנימיות של הגוף ולכן בזמן הניקיונות לפסח מומלץ לכוון גם על ניקיון והיטהרות פנימית לקראת החג.

גוף האדם מתחדש כל הזמן, בכל רגע נתון, תאים ורקמות חדשות מחליפים ישנות, הגוף קודם מנקה את הישן ואז מחדש את עצמו, זהו פלא שקורה כל הזמן בלי שנרגיש. כמו שהבית שלנו צובר לכלוך ואבק, כך גם הגוף שלנו צובר עם הזמן פסולת ורעלים ושורש כל המחלות הינו הצטברות של פסולת ורעלים בגוף והריפוי היחידי היא סילוק של אותם רעלים ופסולת מהגוף. הגוף תמיד נמצא בתהליכים של ניקוי והתחדשות, הוא כל הזמן פולט רעלים, דרך העור, דרך מערכת השתן, דרך המעיים ודרך פעולת הנשימה ששייכת לריאות.

אז למה בכל זאת אנחנו חולים?

אמרנו כי מחלות הן תוצאה של הצטברות רעלים בגוף. אולם, אם הגוף כל הזמן מנקה את עצמו ומתחדש, באורח טבעי, איך זה שכל כך הרבה אנשים בכל זאת חולים?

בחיים המודרניים של היום, אנחנו מכניסים כמות גדולה של רעלים לגוף, בין אם במודע ובין אם שלא במודע. קצב הכנסת הרעלים אצל האדם ממוצע, המנהל אורח חיים מערבי, גדול מקצב יכולת הניקוי של הגוף, בנוסף לזה בחלוף השנים גם יכולתו של הגוף להפרשת הפסולת נחלשת וקצב הצטברות הפסולת עולה, וביטוי לכך הוא 'במחלה'.

ניקוי הגוף מרעלים

כאמור, כל הזמן הגוף מנקה את עצמו, אז בשלב הראשון אנחנו צריכים להפסיק להכניס קודם כל את הפסולת והרעלים לתוכו, כמו מאכלים מעובדים, ירקות ופירות מרוססים, צבעי מאכל, חומרים משמרים, סוכר לבן, גלוטן, שמן מטוגן, סיגריות, אלכוהול, קפה, תרופות, מוצריי קוסמטיקה, סבונים ועוד.. בנוסף, מוצרים מן החי, מייצרים אף הם הרבה מאד פסולת בגוף (ביצים, מוצריי חלב, דגים, עופות, בשר). בשלב השני מומלץ לעבור תהליך של ניקוי רעלים שמותאמת לאדם, יש דרגות בניקוי רעלים, ישנם תהליכים עוצמתיים חזקים ומהירים יותר וישנם תהליכים עדינים ואיטיים יותר, העיקר הוא להתחיל לפתח מודעות למה שאנחנו מכניסים לגוף, לעזור לגוף להתחדש ולעשות את השינויים בהדרגתיות, כל אחד כפי יכולתו.

תהליכים אלה דורשים מאתנו לעשות שינוי ומעט מאמץ, אבל זהו בדיוק הזמן הזה, של הפסח, זה הזמן הטוב ביותר לצאת מהעבדות והשעבוד להרגלים המזיקים שלנו לחירות ולהתחדשות, להרגלים בריאים יותר וחיים טובים יותר.

נכתב ע"י

מתן חןמטפל ברפואה סינית ובריאות טבעית

ניקוי רעלים בשיטת הבריאות הטבעית

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן