טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

צמחי מרפא סיניים


טיפולי אנרגיה

טיפולי אנרגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפואה סינית

רפואה סינית

פסיכותרפיה ואימון

פסיכותרפיה ואימון

נטורופתיה ותזונה

נטורופתיה ותזונה

טיפולי מגע וגוף

טיפולי מגע וגוף

הריון ולידה

הריון ולידה

קינסיולוגיה יישומית

קינסיולוגיה יישומית

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה
צמחי מרפא סיניים

היסטוריה

השימוש בצמחי מרפא קיים משחר ההיסטוריה בכל רחבי העולם ויש ממצאים היסטוריים המתעדים שהסינים השתמשו מזה אלפי שנים בצמחים וחומרים לטיפול במצבי חולי שונים. במאה ה-3לספירה בזמן שושלת חאן הפך העיסוק בצמחים לתחום טיפול רפואי מסודר ונכתבו ספרים שמפרטים באופן מדויק את תפקודי צמחים, מרשמים של פורמולות ומודלי ריפוי שונים. הפורמולות התפתחו והשתכללו עם השנים עד לימינו, אך עדיין מרבית הפורמולות כיום מתבססות על 'פורמולות קלאסיות' שהם נוסחאות לפורמולות עתיקות שנכתבו על ידי גדולי הרופאים הסיניים המשמשות אותנו גם היום מתוקף יעילותן הרבה לעזור בבעיות בריאותיות שונות. הידע המקיף שהצטבר ולאחר שנוסה על אין ספור מטופלים במשך מאות ואלפי השנים, הפך את הפורמולות המשמשות אותנו היום לבטוחות מאוד וכמעט ללא תופעות לוואי.

תכונות הצמח

תכונות הצמח והיכולות הריפוי שלו נקבעות על פי מספר מרכיבים והם בעלי השפעה שונה על הגוף. למשל הטמפרטורה, הטעם, הצורה והצבע שלכל אחד מהם ממלא תפקיד שונה, כאשר התכונה הייחודית של אותו הצמח מרמזת גם על התפקוד שלו. כאשר יש הבדל גם בין חלקי הצמח השונים, למשל תפקיד העלה שונה מתפקיד השורש והם עשויים לטפל בבעיות שונות בגוף על אף היותם מרכיבים של אותו הצמח.

הידע הרב שנצבר אודות כל צמח בנפרד עזר לסינים להבין במה מועיל כל צמח וצמח ועל איזה איברים הוא משפיע, לדוג' זרעים הם מלחלחים ולכן עשויים להשפיע על המעיים ולהועיל מאוד למצבי עצירות וצמח המנטה שהוא נחשב בעל אנרגטיקה קרה יטפל במצבי חום בפלג גוף עליון.

פורמולות

פורמולה הינה מרשם המורכב ממספר צמחים שהשילוב שלהם במינון הנכון יצור אפקט מרפא משמעותי וחשוב למהלך הטיפול. הפורמולה מותאמת בצורה אישית למטופל בהתאם למצב הרב-מערכתי שלו ולתלונה המרכזית איתה הגיע. לכן גם אם יגיעו לקליניקה שני אנשים עם אותה תלונה יתכן ואסטרטגיית הטיפול תהיה שונה מאחד לשני ובהתאם גם הפורמולות.

הטיפול בצמחי מרפא דורש ידע מקצועי רחב כאשר המטפל בוחר בקפידה את שילוב הצמחים המתאים והנכון ביותר עבוד המטופל תוך התחשבות בפעולה הסינרגטית בין הצמחים השונים באותה הפורמולה. לכן חשוב שהמטפל יהיה מוסמך לטפל בצמחי מרפא שידע לייעץ ולהתאים אישית את הפורמולה המדויקת לאותו המטופל.

מהלך הטיפול

הטיפול בצמחי מרפא מתחיל בפגישה הראשונה בתשאול מקיף וספציפי לתלונת המטופל. הטיפול יכול להיות רק בצמחים או משולב בטכניקות נוספות ברפואה הסינית כמו עם דיקור סיני, טיוונא, כוסות רוח והמלצות תזונה וכשנדרש במקרה הצורך עשויים להגביר את האפקט הטיפולי. חשוב שטווח הטיפולים יהיה בין שבוע לשבועיים על מנת שישמר הרצף הטיפולי והקשר הרציף עם המטופל תחת פיקוח המטפל.

למי הטיפול מתאים?

*לאנשים הסובלים מכאבים, מיחושים ודלקות שונות *אנשים עם פגיעה ביכולות הקוגנטיביות- זיכרון וריכוז *בעיות בתפקוד מערכת העיכול והנשימה *הסובלים מעייפות כרונית *חרדה ודיכאון ועוד…

חשוב לדעת

*הצמחים מאושרים ע"י משרד הבריאות המלווים בבקרת איכות קפדנית, אשר היתרון שלהם לעומת התרופות הכימיות שהם טבעיים לגמרי וכמעט ללא תופעות לוואי.

*במרבית מהמקרים אין כל בעיה בשילוב צמחי המרפא עם תרופות מערביות אך חשוב לעדכן את המטפל שיהיה זהיר דיו במקרה הצורך.

 
המטפלים שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן