טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

דיקור סיני

טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אירידיולוגיה

דיקור סיני בתל אביב

מהו הדיקור הסיני?

יסודות הרפואה הסינית

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין המוערכת כבת 5000 שנה. 'ספר הרפואה של הקיסר הצהוב'NEi JING)) הינו הספר הקדום ביותר אשר התגלה המתוארך לפני כ- 2500 לפנה"ס והוא היום נחשב לעמוד היסודות של הרפואה הסינית. הספר מציג עוד תאוריות שלימים הפכו למקובלות והיוו את כל העקרונות שעליה התפתחה הרפואה הסינית במרוצת השנים, כמו תאוריות היין והיאנג, 5 האלמנטים (יסודות) ובספר יש גם תיאור מדויק של האנטומיה והפיזיולוגיה של 12 המרידיאנים (ערוצי האנרגיה) הראשיים העוברים בגוף האדם. הדיקור הסיני קיבל תאוצה כ-200 שנה לפנה"ס ע"י חכמים סיניים שפיתחו ושיכללו אותה ורק במאה ה-20 הצליחה לחדור למערב וקיבל חשיפה גדולה לאחר ביקורו של הנשיא האמריקאי ריצ'ארד ניקסון שאחד מעוזריו טופל בהצלחה ברפואה סינית. היום הרפואה הסינית נכנסה כמעט כבר לכל מערכות הבריאות בישראל ומשמשת כטיפול משלים לטיפול הרפואי המערבי, אך בעייני רבים ובאין ספור מצבים רפואיים משמשת כטיפול חלופי טוב, בטוח ויעיל לזו שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית.

הפילוסופיה הסינית
המקורות של הפילוסופיה הסינית נמצא בספר אי- צ'ינג שתורגם לספר שנקרא : " ספר התמורות ", זהו ספר הדרכה לגילוי עתידות שבתוכו נמצאים המושגים הבסיסיים ביותר של הפילוסופיה הסינית. הסינים שהיו מתבוננים גדולים בטבע התמקדו בחיפוש 'הדרך' {טאו} כלומר 'הדרך' כמדריך אתי ומעשי לאדם לחיות נכון ובצורה הרמונית כפי שמתנהג הטבע ולשאוף להיות אתו באחדות גמורה, מאחר שהטבע והאדם אחד הוא! האדם משקף בתוכו מה שקורה בטבע והפוך וכבר אמרו חז"ל "האדם הוא עולם קטן והעולם הוא אדם גדול" (פרקי דרבי אליעזר) וכמותם גם הדאואיסטים הבינו שגוף האדם הוא חלק בלתי נפרד מהעולם והעולם הוא חלק בלתי נפרד מהאדם ומה שקורה בטבע קורה גם בתוך גוף והם קשורים זה בזה בד בבד.

שורש המחלה
"כשהאנרגיות הפנימיות יכולות לזרום באופן חלק וחופשי ואנרגיית הנפש אינה מפוזרת אלה ממוקדת ומרוכזת ניתן להימנע ממחלה ומכאוב) מתוך ספר הרפואה הקיסר הצהוב), כלומר הסוד לבריאות טובה עפ"י הסיניים זה זרימה טובה וחלקה של האנרגיות (qi) והדם במרידיאנים וזה מצב של בריאות ומנגד איפה שתהיה חסימה יהיה כאב או תיווצר מחלה.

איך פועל הדיקור סיני?
גוף האדם בנוי מרשת של תעלות אנרגיה רוחביות ואורכיות אשר נפרסות לאורך כל הגוף ובתעלות האלה זורם הצ'י במסלולים קבועים ועליהם פרוסות נקודות הדיקור. הנקודות מצויות בשקעים על גבי העור ובעת החדרת מחטים יווצר גירוי בנקודה שיגרום להנעת האנרגיה ובהתאם למיקום ואופי הנקודה והשילוב עם נקודות נוספות הם אלו שיכתיבו לאנרגיה את הפעולה הנדרשת ובסופו של דבר אותו גירוי הוא זה שיעורר את הגוף להתחיל ולרפא את עצמו.

מהלך הטיפול
כאשר מגיע מטופל לראשונה לטיפול ברפואה הסינית בשלב הראשון המטפל עורך אבחון שכולל התבוננות, תשאול מקיף וספציפי לתלונה המרכזית, בדיקה פיזיקלית, ומדידת דופק ולשון. בשלב השני לאחר ההתרשמות מהמטופל ותלונתו יקבע מספר הטיפולים הנדרש ותיאום ציפיות שבה מוגדרת מטרת הטיפול בהתאם למצב המטופל ומצב המחלה כאשר סיכויי ההחלמה יהיו מהירים וטובים יותר ככל שהצ'י של המטופל חזק יותר והוא צעיר יותר וכאשר משך המחלה ממנה סובל קצר יותר.

תופעות לוואי
הטיפול כמעט ונטול מתופעות לוואי מאחר והדיקור נעשה בעזרת מחטים דקיקות וגמישות, סטריליות וחד פעמיות הנפתחות תמיד מאריזה סגורה בלבד. לרוב הדיקור יהיה באזור הגפיים ורחוק מהאזור הפגוע בכדי לא לעורר ריאקציות לא רצויות מה שהופך את הטיפול בדיקור ליעיל ובטוח מאוד.

המטפלים שלנו

מתן חן

מתן חן

צליל דאו - רפןאה סינית, שיאצו, דיקור קוסמטי

צליל דאו

דניאלה כהן

איילת רסטרפו

איילת רסטרפו

אנטולי אימבר

אנטולי אימבר
מאמרים בנושא רפואה סינית
רוצה לתאם מפגש אבחון ודיקור סיני?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן