טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

פסיכותרפיה הוליסטית

הפסיכותרפיה ההוליסטית היא שיטת טיפול נפשית-רגשית (שתפקידה דומה לטיפול הפסיכולוגי המוכר), אשר עובדת על כל הרבדים של האדם: הנפשי, המנטלי, הפיזי והרוחני. היא פועלת מתוך ראיית האדם כשלם (Whole), שריפויו תלוי בבריאותם של כל אחד מהרבדים השונים המרכיבים אותו.

בשיטה זו מתייחסים לכל מרכיביו של האדם באופן הרואה את הקשרים ביניהם ואת השפעותיהם-ההדדיות. למשל, אם ישנו קושי ברובד הפיזי, ייתכן ויתגלה בטיפול כי הוא נובע ממקור נפשי ועל כן המיקוד בטיפול יהיה דווקא ברובד זה. קשיים נפשיים לעיתים ינבעו מקושי "רוחני" (למשל, תחושה של חוסר-משמעות או חוסר-תכלית בחיים), שיצטרכו לקבל מענה עבור הריפוי של האדם.

מקורותיה של הפסיכותרפיה ההוליסטית בשני מקומות: הפסיכולוגיה המערבית ותורות הנפש והרוח המזרחיות. היא משלבת בין שני העולמות על-מנת ליצור תהליך עמוק ושלם של ריפוי, המאפשר מענה יסודי למגוון קשיים ומצוקות נפשיות, כמו גם לבעיות פיזיות פסיכו-סומאטיות.

הטיפול משלב שיחה וטכניקות טיפול מילוליות, שמכוונות בעיקר לרבדים הנפשיים והמנטליים, ביחד עם מגוון רחב של כלים טיפוליים המאפשרים מענה ברבדים נוספים, כגון: דמיון מודרך, הילינג, מדיטציה, נשימה, פרחי באך ועוד.

מאת: יותם לביא

המטפלים שלנו

יותם לביא

יותם לביא

פסיכותרפיה הוליסטית
מנחה מדיטציה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן