טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

קרניו סקראל


טיפולי אנרגיה

טיפולי אנרגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפואה סינית

רפואה סינית

פסיכותרפיה ואימון

פסיכותרפיה ואימון

נטורופתיה ותזונה

נטורופתיה ותזונה

טיפולי מגע וגוף

טיפולי מגע וגוף

הריון ולידה

הריון ולידה

קינסיולוגיה יישומית

קינסיולוגיה יישומית

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה
קרניו סקראל

אם אתם סובלים ממיגרנות או כאבי ראש חזקים, מהתקפי חרדה, עברתם תאונה, טראומה פיזית או נפשית, אם לחץ גורם לכם להתכווצויות ושרירים תפוסים  – כדאי שתנסו טיפול בקרניו

מהו טיפול קרניו סקראל?
 קרניו סקראל הוא טיפול עדין ועמוק העוזר לגוף לשחרר חסימות הקיימות במערכת העצבים המרכזית ובנוזל המקיף אותה, לווסת מערכת העצבים בעזרת לחץ ידני עדין, לאורך עמוד השדרה ועצמות הראש.

 מהי המערכת הקרניו סקראלית?
 המערכת קרניו סקראל הינה מערכת פיזיולוגית אשר יחד עם מערכת כלי הדם ומערכת הנשימה נחשבות לשלוש מערכות החיים העיקריות.המערכת הקרניו סקראלית כוללת את עצמות הקרניום- גולגולת, פנים ולסת, את הסקרום- עצם העצה, את עמוד השדרה והנוזל השדרתי המקיף את מערכת העצבים המוח, מגן על מערכת העצבים ומזין אותה. דוקטור וויליאם גרנר סאתרלנד, רופא אוסטאופת מארה"ב, שזיהה לראשונה את המערכת הקרניאלית סבר שהיא החשובה משלוש מערכות החיים העיקריות. הוא כינה אותה מנגנון הנשימה הראשוני מאחר שהאמין שהיא מקור החיים.

 איזה בעיות ניתן לפתור בעזרת טיפול קרניו סקראל?
 למערכת הקרניו סקראלית השפעה על כל תפקודנו בחיים. חוסר איזון במערכת הקרניו סקראל משפיע, בצורה ישירה, על המוח וחוט השדרה, ולכן יכול לגרום לקשיים בתפקוד התנועתי, החושי, השכלי והרגשי.

טיפול קרניו סקראל יכול להועיל בכל הבעיות הקשורות למערכת העצבים ולעמוד השדרה: כאבים כרוניים שונים, בעיות בתנועתיות כמו מפרקים נוקשים, מגרנות וכאבי ראש, חוסר אנרגיה, היפראקטיביות, קשיי למידה, הפרעות קשב וריכוז, פריצת דיסק, הפרעות שינה, בעיות גיל המעבר, בעיות במערכת החיסונית, בעיות מחזור, לאחר שבץ מוחי ועוד.  

 כמוכן יכול טיפול קרניו סקראל להקל על נשים בהריון ולעזור בהכנת הגוף ללידה, והוא מומלץ גם לתינוקות וילדים, ובייחוד לפגים הסובלים מבעיות שונות.

 מה גורם לבעיות במערכת הקרניו סקראלית
  בשל חשיבות המערכת הקרניו סקראלית, ורגישותה הרבה, ישנן סיבות רבות היכולות לגרום לחסימה בנוזל הקרניו סקראל המקיף את מערכת העצבים, כמו יציבה לא נכונה, "צליפת שוט "כתוצאה מתאונה, עקמת, בעיות גב, פגיעות ראש, אפילו קלות, פציעות שונות, דלקות, חוסר איזון מבני, שרירים מתוחים או תפוסים, מתח רגשי, מחלות , ניתוחים, אפידורל ועוד.

 כיצד עובד טיפול קרניו סקראל?
 ראשית נעשה אבחון, על ידי בדיקת התנועה של הנוזל העצבי והערכתה. בדיקת תנועתיות הנוזל נעשית מתוך הקשבה עמוקה לגופו של המטופל, וכך ניתן ללמוד היכן נמצאות החסימות במערכת הקרניו סקראלית.

הטיפול עצמו, כאמור, מפעיל לחץ עדין, במהלך כ-40-50 דקות. המטפל מניח את ידיו בעדינות על אזורי החסימה ומשחרר את החסימות הקיימות. כמו בשאר תחומי הרפואה ההוליסטית טיפול קרניו סקראל עוזר לגוף להעיר את יכולת הריפוי העצמית שלו, מחדש את חיוניות המוח ומערכת העצבים, והגוף כולו.

 טיפול קרניו סקראל הוא טיפול נעים, לא חודרני, כמעט ללא תופעות לוואי או ריאקציות. מתאים לכל הגילים.  בדרך כלל נדרשים כ-3 טיפולים להרגשת הקלה משמעותית. 

נכתב ע"י נטלי מרטקוביץ

המטפלים שלנו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן