טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

4 טיפים חשובים לשיפור הבטחון והדימוי העצמי

מסתבר שרבים מהקשיים בכל תחומי החיים כולל בעולם הזוגיות, הקריירה וההתפתחות האישית נובעים בסופו של דבר מחוסר בטחון או בעיות בדימוי העצמי.
 
כשהגענו לאוויר העולם נולדנו עם שפע, מלאים בהכל וככל שגדלנו, ספגנו את הסביבה שלנו.
 
למדנו התנהגויות מסויימות שסיגלנו לעצמנו, שמענו משפטים מהעולם שסבב אותנו, אמונות מכל הסוגים חדרו לנו לתודעה, הבנו מה עובד לנו ומה לא עובד.
 
אם רצינו סוכריה, תשומת לב או אהבה, מצאנו את הדרך לקבל אותן. אם רצינו להראות להורים שאנחנו ילדים טובים, מצחיקים, כועסים או עצובים למדנו איך לעשות זאת ולמעשה כך יצרנו לנו תדמית מסויימת ו"אישיות" המותאמת ליעדים והמטרות שהיו לנו באותה תקופה. יצרנו לעצמנו זהות.
 
העניין הוא, שבדרך שכחנו את הדבר הכי חשוב והוא שכולנו נולדנו עם שפע, כולנו נולדנו עם המגנוט הטבעי לשפע שקיים בכל אחד ואחת מכן.
 
על מנת למגנט לחיים שלנו את כל מה שנרצה בכל רגע נתון, הגיע הזמן לחזור ולהתחבר לשפע שהיינו עוד בילדות.
 
על מנת לעשות זאת, אנו מתחילים מיציאתנו מהרחם, הרגע בו בעצם לא ידענו כלום (או אולי, ידענו את האמת) והרגע בו התחלנו לשאול שאלות שלא היו לנו תשובות עליהם.
 
הדבר הראשון אותו נצטרך לעשות הוא להפוך סימני קריאה לסימני שאלה. לצאת שוב לראשונה בחיינו מנקודת הנחה שכרגע, יכול להיות שאני לא באמת יודע או יודעת.
 
כן, אנחנו נרגיש בערפל מוחלט, אבל רק ככה מבינים שגם אם אנחנו בערפל, הכל עדיין בסדר. פעם אחת נשאיר את השאלות פתוחות ולא נמהר למצוא תשובות או פתרונות.
 
הטיפ השני שלנו להיום הוא להבין שמותר לטעות. אנשים רבים מפחדים לטעות וככה נמנעים מלהשיג דברים מסויימים בחייהם או מענישים את עצמם על טעויות עבר כלשהן. מוכר לך?
 
אלברט איינשטיין אמר- ״אדם שלא טעה מעולם, לא ניסה מימיו משהו חדש״ הגיע הזמן להבין שזה בסדר לטעות ואף רצוי כמה שיותר על מנת להצליח.
 
הטיפ השלישי הוא להבין האם אני מונע מריגוש או רגש.
 
ריגוש הוא מקום יצרי. רגש מחבר אותנו לרצון הפנימי ועוזר להבין מה מוביל אותנו בחיים. לכן, הרגש הוא מדד חשוב ומכוון שעוזר לנו להבין, ממש מעומקי הנפש, מה נכון לנו באמת. למרות זאת, אנשים רבים מנסים לדכא את הרגש או פועלים למרות האזהרות שהוא נותן להם. כדאי לשאול את עצמנו כל הזמן, מה נעים לי ומה לא?
 
והטיפ הרביעי שלנו, אינטגריטי (יושרה פנימית).
 
להיות באינטגריטי זה אומר להיות מסונכרנים עם מה שאנחנו חושבים, אומרים ועושים. יש משמעות וכוונה בתוך כל מה שיוצא מכם וצריך לחיות בצורה משוחררת שבאמת תואמת את מה שאנחנו חושבים ומרגישים.
 
עובדה קצת עצובה היא שכאשר בוחנים את החיים של יותר ויותר אנשים אנו מוצאים חוסר התאמה בין מה שהם מאמינים בו לבין הפעולות עצמן אותן הם מבצעים.
 
האם יצא לך לאחרונה לעשות משהו שבאמת לא מתאים ולא נכון לנפש שלך? כדאי לקחת רגע ולחשוב על כך. האם קיים פחד כלשהו שמונע ממך לנהוג בצורה שרצית? האם הפחד הזה מקבל ביטוי? אנו מכירים בו? ממה הוא נובע בכלל?
 
בסופו של דבר כל הטיפים האלו עזרו לי ולמטופלים רבים להתחבר לעצמנו וליישם את האמת שלנו בחיינו. אם יש לך מטרה כלשהי להגשים בחייך שמשום מה עדיין לא מתגשמת למרות שניסית, יכול מאד להיות שאחד העקרונות האלו יוכלו לעזור לך.
 
אז תודה על הקריאה וכמובן שאם ברצונך לשמוע עוד ולבחון אפשרות לקבלת ליווי ותמיכה ממני בשיטת NLP ונרטיב.
מוזמן ליצור  
 
שיהיה המון בהצלחה ופה תמיד בשבילך,
ליעוץ ופרטים נוספים השאר פרטים ונחזור בהקדם:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן