טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

שפעת המזגנים – דרכי התמודדות

מאמר שנכתב ע"י עומר בלסברג.

באביב, שינויי הטמפרטורה הרבים גורמים לנו לא להתלבש נכון לקראת היציאה מהמיטה. שרב, רוח, קור ולפעמים אף גשם מבלבל לנו את המערכת החיסונית של הגוף וכך יוצא שאנו מתקררים בימים חמים מאד.
אף אחד לא רוצה שיהיה לו חם מדי בקיץ הלוהט הפוקד אותנו כל שנה ולכן כשאנו נכנסים לרכב, הביתה או לסניף הדואר הקרוב לביתנו מחפשים עיננו את המזגן הקר ורצים לאוורר את גופנו המיוזע על ידי המצאה גאונית זו. אך דווקא הוא, המושיע הגדול המקרר את גופנו משאיר אצלנו סימנים של "התקררות", וגורם לנו לחלות בשפעת מזגנים. דבר שקל לנו יחסית להימנע ממנו.
ברפואה הסינית אנו מחשיבים את רוב מחלות השפעת והתקררות כרוח החדרה לגופנו, אם זו רוח קרה או רוח חמה זה לא משנה, אנו נתייחס לרוח עצמה שתקפה ונכנסה פנימה. לאחר שזה קרה דרכי התמודדות שלנו איתה הינה פשוטה אם נשתמש בכוסות הרוח, דיקור או לפעמים גם צמחי מרפא לשימוש ביתי. לרוב, ניפטר מהמחלה המציקה כבר באותו היום.

אין בעיה עם זה שיהיה לך נעים בקיץ זה אך אם לא תרצה לחלות אל תיתן לרוח להיות ממש עליך, שום דבר רע לא יקרה אם פשוט תיכנס לחלל החדר או הרכב ותהנה לאט לאט מהטמפרטורה היורדת על גופך.
ברכב, נדליק את המזגן ונפתח את החלונות המכונית ונתחיל בנסיעה, האוויר החם של הרכב החם יתחלף באוויר חם פחות ונקי יותר, המזגן יתחיל לקרר יותר חזק אך את הרוח עצמה לא נכוון עלינו אלא שתתפזר בחלל הרכב. אל תדאג, יהיה לך נעים גם כך, זה פשוט ייקח עוד חמש דקות.
אי חשיפה לרוח קרה יכולה למנוע שפעת קיץ, שרירים תפוסים או לחץ של כל הגוף, לחץ המשתחרר שוב בחום הכבד הנופל עלינו כשנצא החוצה מהרכב הקפוא.

אשמח להעניק טיפול ברפואה סינית לכל אחד הסובל משפעת קיץ ומגוון רחב של מחלות פנימיות שונות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן