טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

שינה נכונה ובריאה

השילוש הסיני הקדוש - חשיבות השינה - שמעון פנחסוב - מרכז טיליה לרפואה משלימה

הרגלי השינה שלנו מאוד חשובים ומשפיעים על מצב גופנו ואיברינו במשך היום. אנשים רבים אינם מודעים לחשיבות זו, הם מתנסים במגוון רחב של טיפולים, משנים מטפלים מפעם לפעם,  ואת הכוח שיש בידם לשנות את מצבם הם משאירים מאחור.

זכרו שטיפול נכון בכאבי גב וצוואר מצריך את המטופל לקחת על עצמו שיתוף פעולה מלא בתהליך, ויהיה עליו לפתח מודעות להרגלי שינה הרגלי תנועה והחזקת הגוף.

בעיות שכיחות שאיתן מגיעים אלי לקליניקה הן כאבי גב וצוואר, וטיפולים שבהם המטופל מקפיד על הרגלי השינה, הינם אפקטיבים יותר והתוצאות מהירות ונשמרות לטווח ארוך. לכן החלטתי לסכם בקצרה על התנוחות עם דגשים קטנים שמשנים את ההרגשה, בין אם אתם כרגע בטיפול מקצועי מסוים, או לא.

שינה על הבטן:

באופן כללי שינה על הבטן פחות מומלצת מכיוון שבתנוחה זו הראש נוטה לימין או לשמאל , דבר שיוצר מתח בצוואר ומקשה על זרימת דם חלקה לראש. בנוסף התנוחה יוצרת הגברה של הלורדוזה המותנית וגורמת ללחץ בגב התחתון.

אם בכל זאת רוצים לישון על הבטן מומלץ להניח כרית מתחת לכתף והחזה בצד שאליו פונה הראש.

שינה על הצד:

תנוחה זו הינה התנוחה המומלצת ביותר , אבל חשוב לבחור בגובה הכרית אשר שומרת על המשך ישר של חוליות הצוואר לחוליות הגב, כדי לא ליצור מתח על חוליות הצוואר.

מומלץ לכופף שתי ברכים ולהכנס לתנוחת עובר או רגל תחתונה ישרה ורגל עליונה מכופפת בתנאי שמניחים כרית בינהם כדי לא ליצור פיתול שיגביר לחץ על המותן.

שינה על הגב:

שוב בדומה לתנוחה הקודמת ההמלצה היא לבחור כרית לא עבה מידי, ( מלבד גיל מבוגר ) כדי להמנע מתנוחה המעלה את הצוואר והראש באופן לא טבעי.

ניתן להוריד את המתח והלחץ בגב על ידי הנחת כרית מתחת לברכיים.

בנוסף זכרו לבחור מזרון טוב לא קשה ולא רך מידי, אל תעשו הנחות כשמדובר בבחירת מזרון, ההוצאה תשתלם לכם.

הקפידו להתחיל את השינה בתנוחה שבחרתם בהתאם להמלצות הנ"ל, זה לא משנה אם בחודש הראשון תסתובבו ותשנו את התנוחה במשך הלילה , אבל לאט לאט ההרגל יחדור לתודעתכם ותוכלו לשנות את תנוחת השינה ,ותראה תוצאות לטווח הארוך.

מאת מאיה עסוס, רפואה סינית.

מאיה עסוס

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן