טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

רפלקסולוגיה, אלמנט האדמה וירקות שורש

נכתב ע"י אור עידן

רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול הוליסטית איבחונית, המטפלת בגוף כולו באמצעות מגע בכפות הרגליים.

שיטה זו יוצאת מתוך השערה שכל איברי הגוף משתקפים (reflction-השתקפות) על גבי כף הרגל ומהתבוננות עליה ניתן לקבל אינפורמציה על מצבו הפיזי, הנפשי והמנטלי של המטופל.

דרך כפות הרגליים נאבחן כאבים, חוסרי איזון, טראומות, מחלות, קווי אישיות, כישורים מולדים ונרכשים, חוזקות וחולשות.

המגע הרפלקסולוגי מזרים דם, מנקה ומפנה פסולת רגשית ופיזית, מקדם בריאות ואהבה עצמית. באמצעותו ניתן להעצים את המטופל ולטפל במגוון רחב של מחלות וכאבים.

האבחון מתבצע על פי חלוקת הרגל לארבעה חלקים(העקב, הגשר, הכריות והבהונות) אליהם משוייך יסוד\אלמנט- אדמה, מים, אש ואוויר. כל יסוד עובד באופן הרמוני עם מערכות פיזיולוגיות ספציפיות, איברי גוף, תקופת גיל, אנרגיה ואיכות מסויימת. כל אדם מורכב מכל האלמנטים אך לכל אחד מאיתנו אלמנט דומיננטי המפעיל אותו.

במאמר זה נתיחס לאלמנט האדמה:

אלמנט האדמה משוייך לעקבים בהם משתקפים המותניים,עצם הזנב, חלק משלפוחית השתן, אברי המין והרגליים. מערכת השלד מקושרת ליסוד האדמה מכיוון מאפשרת לנו בסיס, הגנה לאיברים פנימיים, מסגרת ויכולת תנועה והתקדמות.

העקב הינו האזור החזק ביותר ברגל,בעל עור גס כיוון שמירב הדריכה והמשקל נדרך עליו.
האזור צריך להיות חם, יבש, רקמה מלאה, צבע חום אדמדם, בעל גמישות בהנעת הקרסול.

איכותה של האדמה הינה אנרגיה של יציבות, השרדות, סיפוק צרכים, שורשיות, כסף, בית, קרקע יציבה, יצר מיני ועוד.. באלמנט האדמה נמצאת צ'אקרת הבסיס המדברת על קיום והישרדות בסיסיים כלומר, קורת גג, שתיה, אוכל, בגדים, מין וביטחון. לא סתם משתמשים במושג "נשמטה האדמה תחת רגליו" כאשר אדם נמצא בזמן משבר עמוק או טראומה.

דרך החלק התחתון של האדמה ברמה האנרגתית והפיזית אנו שולחים את שורשינו לתוך הקרקע ומנקזים את כל מה שמיותר.

בחלק העליון של האדמה(מותניים) נמצאת צ'אקרת המין אשר נבנת על גבי הבסיס ובמידה ואיננו במצב הישרדותי ויש לנו משפחה תומכת ואוהבת המאפשרת לנו לגדול, להנות מהחיים ולהפוך את הצרכים הבסיסיים לרצונות, כלומר לאפשר לעצמינו "מותרות"(מסעדות, ברים, ריקוד, הרפתקאות, עשיית אהבה וכו..) ולהיות אנשים עצמאיים היכולים לתמוך בעצמם.

תזונה המחזקת את אלמנט:

ירקות שורש שייכים לאלמנט האדמה תומכים ומחזקים אותה. השורשים גדלים ומתפתחים באדמה ואוצרים בתוכם את האנרגיה שלה עשירים במינרלים, בטא קרוטן ונוגדי חמצון רבים. ירקות שורש מחזקים את הגוף, המערכת החיסונית, העיכול, הראיה, איברי גוף: טחול, כבד וכו…

לפרטים ויעוץ מקצועי
אור עידן 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן