טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

פיל או נמלה – ריברסינג, הילינג ושירת מרפא

סדנת ריברסינג - כל יום שני עם מיכל ברז"ל כהן
סדנת ריברסינג – כל יום שני עם מיכל ברז"ל כהן

אמרו לך פעם שאת/ה "עושה פיל מנמלה" ? (זה ביטוי מוכר)

בדרך כלל א/נשים אומרים את זה למישהו/הי, כשלדעתם ההוא/היא מגזים/ה בתגובה לעניין או מצב, ובד"כ כוונתם לעזור לאותו אדם להיכנס לפרופורציה עם מה שקורה, ולהקל עליו/ה – וייתכן שגם על עצמם/ן- אם עושה-הפילים נכנס/ת ללחץ אדיר שמשפיע כמובן על הסביבה.

איך אפשר לעשות  פיל מנמלה ? בקלי-קלות ובדרך כלל מבלי דעת, נראה לי שלכל אחד/ת יצא פעם לעשות פיל מנמלה, כלומר להתייחס באופן מוקצן למשהו שבעיני המתבונן/ת מהצד נראה פשוט וקל יותר.

לא שמעתי אף פעם אומרים/ות למישהו/הי שהוא/היא "עושה נמלה מפיל"… ודווקא זה קורה הרבה… מקטינים חשיבות של משהו, למשל מצב בריאותי, כשאומרים- "שטויות, כלום" ומתעלמים/ות, עד שמגיעה "קריאה להתעוררות" (יש כל מיני, לא נפרט פה מה) בסגנון "בומבה בראש" וגורמת סוף סוף לנקוט צעדי שינוי…

מצד שני, לפעמים ,לעשות נמלה מפיל זה דווקא מועיל, כי את/ה אומר/ת לעצמך "קטן עלי" "אני יכול/ה לעשות את זה" – ועם עידוד עצמי, אמונה והתמדה, מגשים/ה !

הקלה גדולה לגלות בעקבות שינוי גישה מצדנו, שמה שחשבנו ל"פיל" בעצם הינו "נמלה".

הכל עניין של מידה : כמה הגזמנו או הפחתנו בהערכת סדרי הגודל של העניין. וכמה יש בנו עומק שקט פנימי.      נתאמן לזכור ונשנן : פיל הוא פיל, נמלה היא נמלה.

ואם כבר כמה א/נשים אומרים לנו שאנו עושים/ות פיל מנמלה, או נמלה מפיל, כדאי להקשיב, בלי להיעלב. ולחשוב על זה.      יכול בהחלט להיות שאחרי זה נשתנה, ננשום עמוק, נתאזן, ונגיד להם/ן תודה מכל הלב.

מה שומר עלינו כשפיל בלתי-צפוי מופיע בחיינו ? מה שמחזק אותנו : היסודות, הנשימה, הגישה וההתמדה שלנו…ואז אפשר לחייך אל הפיל, ללטף אותו, להודות לו-ומסתבר שפיל הוא יצור עדין ידידותי חביב ונחמד, שהגיע כשליח להראות לנו משהו הקשור לפחדים ולחששות שלנו.

לפעמים אנו מתייחסים/ות אל עצמנו כאילו אנו נמלה- יצור קטן ושברירי ש"פיל" יכול לרמוס בקלות. זה סיפור שאנו מספרים/ות לעצמנו על עצמנו, שהגיע זמנו להתמוסס.

ננשום ביום שני הקרוב, בסדנת ריברסינג- נשימה מודעת עמוקה ומשוחררת. נודה לפילים ולנמלים שלנו על התזכורות להגיב באופן מאוזן, ונחווה דרך  מקצבי ועומקי נשימה משתנים איך ריברסינג מעניק פורקן ממתחים ומשחרר בכל המישורים- פיזי, רגשי, מנטלי ואנרגטי, עד שלווה מתוקה ומנוחה עמוקה.

להתראות בשמחה !

מיכל ברז"ל כהן - ריברסינג
מיכל ברז"ל כהן – ריברסינג

מיכל ברז"ל כהן – ריברסרית ומנחה ותיקה, מוסמכת ארגון הריברסינג הבריטי, מחלוצי/ות הריברסינג בארץ ובעולם. יוצרת ומפתחת סדנאות לרבות דידג'ריברסינג ,ריברסינג עם קערות טיבטיות וריברסינג משולב בהילינג אנרגטי ובמגע, ביואנרגיה, צ'אנלינג וצלילי מרפא. ניסיון של 36 שנים בעבודת-עומק . הילרית בדרך השמאנית. מפתחת שיטת "רוגע" המתאימה לכל, כולל לנשים בהריון. מלווה תהליכי התפתחות אישית ושינוי, יועצת בשיטת "חשיבה יוצרת" המשלבת כתיבה אינטואיטיבית מהתת –מודע עם נשימות. כל הפעילויות -עם קבוצות ועם יחידים/ות. בעברית ובאנגלית.

לינק לסרטון מיכל מנחה סדנת ריברסינג גדולה בפסטיבל- היכנסו

http://https://www.youtube.com/watch?v=dwhaUqa7E7U

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן