טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

רגעי החסד

חסד
מאת שרון שלהב, פסיכותרפיסטית רוחנית ורפלקסולוגית בכירה, טיליה מרכז לרפואה משלימה.

הם מגיעים בכל פינה, ברגע שאתה הכי לא מצפה להם, אלו הם רגעי החסד.

רגעי החסד הם רגעים שבהם דבר לא מטריד אותך, שקט פנימי עמוק כל האיוולות שהתעסקת בהם כל החיים ומילאו את ראשך ללא פסק נעלמים כלא היו לרגע אחד בלבד שבו אפילו לא היית צריך להסיח את הדעת בשביל להפסיק לחשוב את המחשבות המטרידות שאתה כל כך רגיל לחשוב. יש איזושהי התרגשות רק מעצם היכולת להיות ברגע הקדוש הזה שבו אתה לבד, בשקט, לא עושה כלום ושום טרדה מוכרת אינה קופצת לראשך. כל תשומת הלב שלך מופנית כלפי עצמך ולראשונה אתה אוהב את עצמך, נהנה לבלות זמן במחיצתך כאשר שלווה וחיוך אופפים את כל הווייתך או אם עצב מגיע אתה מוצא את עצמך נשאר אתו ומתענג על היכולת להיות שם בשבילך גם כשקשה ובכלל מרוגש על היכולת להרגיש ולא משנה אם זה רגש שלילי או חיובי אתה נוכח לעצמך, חבר אמת בשבילך.

הכול באותו רגע נראה נכון ומדויק, גם שיבושים בתוכניות שבעבר או בעתיד היו עלולים לערער אותך כרגע מצחיקים אותך, חוש הומור וקלילות מצאו את דרכם לליבך ואתה מוצא את עצמך שובר דפוסים והרגלים מוכרים שאינם משרתים אותך יותר גם אם זה רק להפעם, אתה מקבל במתנה איזושהי אינדיקציה לתהליך שעברת לאיפה היית בעבר והיכן אתה נמצא היום והדרך מרגשת אותך, אתה מרגש את עצמך, העוצמות, הכוחות, החוכמה, החמלה למי שהיית פעם ושוב האהבה העצמית שזכית לה כיום בזכות עבודה קשה ואומץ רב ואתה מודה לכוח העליון שסימן לך לצאת לדרך ולעצמך שהסכמת ואפשרת תיקון בחייך.

הרבה פעמים במהלך טיפול פסיכותרפיה הוליסטית הרגשות והמחשבות הלא מודעים מוצאים את דרכם למודעות שלך, אלו תכנים לא נעימים שהרי זו הסיבה שהם נמצאים בתת מודע הם טומנים בחובם כאב, בדידות, ריקנות ומגוון של רגשות שאיננו מעוניינים לפגוש ובצדק אז אם כך למה לבוא לטיפול? כי לאחר שחושפים אותם ועושים עימם עבודה מגיעים רגעי החסד להם אין תחליף זו מטרת הטיפול ותכלית הטיפול בעיני ואני מאמינה שכמעט כל אחד יכול להגיע לשם אם רק יסכים להרגיש רגע לפני השקט את הסערה הרגשית ולשהות איתה הוא יגלה שמאחוריה מסתתרת אהבה עצמית המגולמת ברגע חסד וככל  שיעמיק כך יתרבו גם רגעים אלה.

אל תפחדו להיות לבד, שם זה קורה, לפעמים לא משנה כמה אנחנו רוצים להקיף את עצמנו באנשים הם לא זמינים, לא עונים, לא יכולים תגידו לעצמכם ברגעים אלו זה לטובה עכשיו אני יכול לבלות זמן עם עצמי. תעשו את מה שתכננתם לעשות עם האחר רק לבד זה יכול להיות טיול בפארק, לשבת לקפה, ללכת לאכול, להסתכל על השקיעה בים. תבלו זמן עם עצמכם, זמן איכות אמיתי לפחות כמו שהייתם מפנים למישהו אחר. אם עולים רגשות, מחשבות, תובנות תרשמו אותם כאילו סיפרתם את זה למי שלידכם רק שהנכחתם את מחשבה זו עבורכם.

מאת שרון שלהבפסיכותרפיסטית רוחנית ורפלקסולוגית בכירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן