טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

על פסיכותרפיה הוליסטית

האנושות פיתחה אלף ואחת שיטות כדי לעזור לנו להתמודד עם הקשיים שלנו. דרכים שנועדו לעזור לנו לממש את הפוטנציאל שגלום בנו.

בתוך הדרכים הללו ישנם שני עולמות מרכזיים: המבט הפסיכולוגי והמבט של תורות הרוח.

הפסיכולוגיה הגיעה לעולם במאה ה-19 ולימדה אותנו שאפשר להבין את הקשיים שלנו באופן עמוק. שיש בנו רבדים לא מודעים, דפוסים רגשיים שנוצרו בנו עוד מילדות, מנגנונים שפיתחנו מתוך הסביבה שלנו וניסיון חיינו – ושדרך הבנה עמוקה של הדברים אנחנו יכולים לעשות בנו שינוי אמיתי.

תורות רוח כמו הבודהיזם לימדו אותנו כיצד לעבוד עם התודעה האנושית עצמה. איך לראות את עצמנו באופן רחב יותר מהמבט המצומצם שלנו ולחיות את החיים בצורה מלאה יותר. הן הסתכלו לעומק על מה זה אומר להיות אדם, מה קורה בתוך התודעה האנושית – ולימדו איך אפשר לעבוד עם המחשבות והרגשות שלנו באופן מיומן יותר.

הפסיכותרפיה ההוליסטית תופסת תאוצה בשנים האחרונות, ולא סתם: היא מושכת עוד ועוד אנשים שניסו דרכים אחרות ולא מצאו את מה שביקשו. הטיפול שהיא מציעה מכיל בו מצד אחד את העומק והיסודיות שהפסיכולוגיה הקלאסית מציעה, ושחסר פעמים רבות בתורות רוח או בשיטות חדשות יותר; וביחד עם זה, היא מביאה איתה משהו שמרגיש יותר "אנושי", קרוב ומאפשר מטיפול פסיכולוגי קונבנציונלי שאנשים רבים מרגישים שגם בו יש משהו שחסר עבורם.

פסיכותרפיה ואימוןהפסיכותרפיה ההוליסטית נשענת גם היא בעיקר על שיחה, אך זו שיחה שיש בה יותר דיאלוג לעומת הטיפול "השותק" הקלאסי. כמו כן, היא כוללת בה מבט יותר הוליסטי על האדם, על מה זה קושי ועל מה זה ריפוי. במידה שבה זה משרת את התהליך הטיפולי, הטיפול עשוי לכלול גם בטכניקות כמו מיינדפולנס, חיבור לתחושות הגוף וכלים שונים מהעולם ההוליסטי.

הטיפול מתאים למתמודדים עם מגוון קשיים: חרדות, דיכאון, קשיים בתוך מערכות יחסים, קושי ביצירת זוגיות, מצבי תקיעות, מצבי משבר בחיים וקשיים פנימיים מסוגים שונים.

 

יותם לביא הוא פסיכותרפיסט, מרצה בביה"ס לפסיכותרפיה הוליסטית במכללת רידמן, בעל תואר שני בהנחיית קבוצות, ומנחה קבוצות ארוכות טווח להתפתחות אישית.

רוצה לתאם פגישת היכרות עם יותם לביא?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן