טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

ריברסינג מאמר בנושא "רוך ועדינות"

רוך ועדינות - סדנת ריברסינג בנושא- 8.2.2016 - טיליה קליניקה טיפולית
רוך ועדינות – סדנת ריברסינג בנושא- 8.2.2016 – טיליה קליניקה טיפולית

כולנו ראויים/יות וזקוקים/ות ליחס חם מכבד ומתחשב ולחיבוק מתוך אהבה ללא תנאי, שאינה תלויה בדבר. נעים להיזכר בפעמים בן חווינו רוך ועדינות. האם אנו תלויים/יות במישהו/הי מסוים/ת לקבלת ונתינת רכות ועדינות ? האם לעצמנו אנו מעניקים/ות די רכות ועדינות ? האם אנו מתנהגים/ות ברכות ועדינות עם מי ומה שבסביבה שלנו ?

טוב ונעים לשמוע את המילים "רכות" ו"עדינות", הן משרות עלינו מתיקות ושלווה. כולנו רוצים רכות ועדינות.  יש מי ומה שאליהם/ן אנו מתייחסים תמיד ברכות ועדינות. נעים להיזכר בפעמים בן חווינו רכות ועדינות כלפינו מצד מישהו/הי  אחר/ת, או בעל חיים.  אל מי אנו מתייחסים/ות תמיד ברכות ועדינות ? אל תינוקות, אל בעלי חיים , בעיקר קטנים – ציפורים, אפרוחים, ארנבות ועוד, אל בדים דקיקים שאנו נזהרים לא לקרוע כשלובשים אותם, או כשנוגעים בם , אל יצירות אמנות ויש עוד.

לעיתים שיר, או מוסיקה מסוימת, מעוררים בנו אסוציאציה המלווה בתחושה של רוך ו/או עדינות .

עם זאת כידוע ממה שקורה בחיים, חווינו מצבים נטולי רכות ועדינות, ו/או שיש לנו מערכות יחסים לא-רכות ולא-עדינות…לפעמים אלה אנחנו שלא מעניקים לעצמנו רכות ועדינות . זה יכול להיות במערכת היחסים שלך עם הגוף שלך, או מערכת היחסים שלך עם החלומות שטרם הגשמת, או מערכת היחסים שלך עם אמא / אבא / אח / אחות שלך, ועוד…

שמת לב איך נשמת כשנזכרת  ?

כשנזכרים/ות באינטראקציה לא-רכה במערכת יחסים כלשהי… הנשימה נעשית שטחית, מתוחה, רדודה. ומה קורה בגוף ? שרירים מתכווצים, לעיתים לחץ הדם עולה, או יורד, והלב הולם, או מחסיר פעימה, צבע הפנים משתנה – לחיוורון או סומק עז, וגם מצב הרוח מושפע ומשתנה. רגשות מופעלים ומתעוררים. שים/י לב למחשבות, ולשפת הגוף, לשינויים המתחוללים בם…שפת גופנו עוברת לשדר התגוננות, ו/או כעס עצור , ועוד… בחיים יש די והותר מה שאינו רוך ועדינות. אני מזמינה אותנו לתת לעצמנו איכויות אלה : רוך ועדינות.

בזמן הריברסינג ננשום בהשראת ההיזכרות ברוך ועדינות. נחווה , נשחרר ונפרוק מחסומים ומתחים, ניתן לעצמנו זמן איכות שלנו איתנו, ונתמסר לנועם ולרוגע שישטפו אותנו .

מהו ריברסינג ? טכניקת נשימה מודעת, המבוססת על מסורות עתיקות שהותאמו לאדם בימינו. טכניקה זו עוצמתית וחוויתית, ומאפשרת לנו "לקרוא" בנשימתנו ובגופנו איך מחשבות, רגשות, מתח פיזי וזיכרונות השפיעו ומשפיעים עלינו, ובאמצעות הנשימה המודעת לשחרר, לשנות, לנוח וליהנות.

בזמן התרגול משתנים גלי המוח מגלים "לחוצים" גמא וביתא לגלי הרוגע, המדיטטיביות העמוקה, היצירתיות והטראנס – גלי תטא ואלפא.  בזמן ריברסינג אנו נמצאים/ות על "מסלול עוקף שכל" המאפשר אינטגרציה המשכית של כל המתחולל בתהליך, עד סיומו בשלווה עמוקה.

המתמידים/ות בריברסינג חווים/ות אפקט מצטבר של הרגשת רוגע והודיה ההולכת ומעמיקה עם התירגול, וזה משפיע על היכולת שלנו לשחרר שליטה באופן בטוח ומהנה, לסמוך על האינטואיציה שלנו ולפתח כישורים פיזיים, רגשיים, מנטאליים ורוחיים . לריברסינג (נשימה מודעת) השפעה מצטברת הפותחת את הלב ומאפשרת יותר ביטוי לאהבה בחיינו, התבוננות פנימית וקבלת תובנות, שיפור הבריאות והשפעה על חיינו ביומיום באופן יצירתי, מאזן ומיטיב.


יוצרת ומנחת הסדנה מיכל ברז"ל כהן, ריברסרית ומנחה ותיקה .ניסיון 36 שנים, מחלוצי/ות הריברסינג בארץ ובעולם, מוסמכת הארגון הבריטי לריברסינג BRS והוכרה כריברסרית בינלאומית על ידי מייסד השיטה מר לאונרד אור בשנות ה-80 במאה הקודמת.  BA בוגרת אקדמיה "בצלאל", במיקוד פסיכודינמיקה של יצירתיות.
מיכל מלווה בצוות סייעים/ות מקצועי. להתראות בשמחה !

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן