טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

קבלה והכלה\מיכל ברז"ל כהן

סדנאות ריברסינג בכל יום שני בשעה 20:00 עם מיכל ברז"ל כהן
סדנאות ריברסינג בכל יום שני בשעה 20:00 עם מיכל ברז"ל כהן
סדנאות ריברסינג בכל יום שני בשעה 19:30 עם מיכל ברז"ל כהן

אנו הא/נשים קולטים/ות ופולטים/ות כל הזמן, אנו  מהווים/ות כלי-קיבול עם מערכות לעיבוד ושחרור.

בגוף האדם, הבטן היא מיכל, בו נמצאת מערכת העיכול אליה מגיעים המזון, התרופות והמשקאות שצרכנו.

אנו קולטים/ות לתוכנו לא רק מזון ומשקאות אלא גם מה שאנו שומעים/ות, רואים/ות, קוראים/ות, מריחים/ות, טועמים/ות, חשים/ות כמגע בעורנו, בשערותינו, בציפורניים שלנו.

אנו מקבלים/ות שפע בצורותיו השונות, כסף, מתנות איכותיות קטנות וגדולות, האם אנו הודפים/ות את אלה- או מסוגלים/ות להכיל ?

אנו כולנו רגישים/ות וקולטים/ות גם את האנרגיות של א/נשים בסביבתנו, הרגשות  שלהם, מצבי הרוח ולעיתים אפילו המחשבות של זולתנו, ואת המתרחש בטבע העוצמתי המסתורי האדיר – והכל משפיע עלינו ! גם החדשות ברדיו ובטלוויזיה, במחשב ובטלפון שלנו – משפיעות עלינו. עד כמה ?

האם אנו מסוגלים/ות להכיל כל מה שמגיע אלינו ונכנס לתוכנו במודע ושלא במודע ? עד כמה אנו יכולים/ות להכיל ? האם אנו מעוניינים/ות להכיל כל דבר ? עד כמה אנו רוצים/ות בכלל להכיל ?

והאם  בסביבתנו מקבלות/ים ומכילות/ים אותנו כמו שאנו , או שמנסות/ים לשנות אותנו ?

מה שאיננו מסוגלים/ות להכיל אנו הודפים/ות מעלינו, או מקיאים/ות מתוכנו,  או לחילופין קוברים/ות עמוק-עמוק, כמו שאומרים/ות – "מחזיקים בבטן". מה שאיננו מסוגלים/ות להכיל במודע לא עובר תהליכי עיכול, עיבוד והזנה לצורך גדילה. וכך גם הסביבה ביחס אלינו…

בזמן ההיריון כשהיינו בבטן אימנו – חווינו חווית הכלה טוטאלית. כשנולדנו ויצאנו החוצה מגוף אימנו חווינו את חווית הקבלה הראשונה שלנו מחוץ לגוף אימנו. איך התקבלנו ? איך הרגשנו לגבי האופן בו התקבלנו ?

חוויות מההיריון והלידה זכורות במעמקי תאינו,  בין אם היו נפלאות או גדושות בתחושת חסר ובמתח ואפילו מצוקה ופחד מוות – הכל זכור בתאי גופנו, בהוויתנו כולה !  והכל משפיע על חיינו והתנהגותנו עד היום.

רוצים/ות  ליהנות מהיכולת להכיל את מה שאנו מקבלים ?  להיות מסוגלים ליהנות משפע הזורם אלינו ולהשתמש בו בתבונה מבלי לכלותו עד שייעלם ? ולהיות מסוגלים/ות להכיל את מה שאנו רגילים/ות לתייג כ"קשה" ו"רע" לטובת גדילתנו וחיזוק עצמנו מבפנים, במקום להתרסק בקצב השואף ל"טוטאל לוס (חורבן מוחלט)" ?   כולם/ן מרימים/ות ידיים: כן !  . יופי, כי החדשות הטובות הן שזה עניין של בחירה.

זו בחירה לתרגל נשימה מודעת בריברסינג- להיוולד מחדש, תוך טרנספורמציה עמוקה המתרחשת בקצב שלה ונובעת מהאפקט המצטבר כתוצאה מהתמדה, ולבחור לחיות עם גישה חדשה-  ששינינו מגישתנו הקודמת- גישה חדשה ,שמהותה הודיה על הכל והסכמה להכלה וקבלה, לכבוד ולמען עצמנו. הודיה,

שנלווה אותה בחיוך קטן פרטי שכזה, בינינו לבין עצמנו…גם אם אנו במצב רוח ירוד וכל המילים היפות האלה נשמעות לנו סיסמאות המנותקות מאיתנו ושאת התיאוריה אנו כבר מכירים/ות, וגם כשהשפע והאושר מציפים. רצוי מאוד כמובן שחוש ההומור שלנו יהיה נוכח וישתתף בטרנספורמציה הזו ! לעבור את זה בלי חוש הומור יכול להיות ממש מדכדך ומוריד, רציני וכבד מדי.ואז זו לא באמת הודיה. זה איזה תרגיל בשכנוע עצמי שאני בהודיה, שאני עושה על עצמי או את/ה על עצמך.

ריברסינג מבוסס על שיטות נשימה עתיקות-יומין ששימשו לריפוי, טיהור, הקלה, איזון והתקדשות רוחנית.

בסדנה הקרובה שנושאה הוא "קבלה והכלה" ננשום בריברסינג את הנשימה המודעת בהשפעת תדרי צלילי הקערות הטיבטיות ושירת מרפא שיהדהדו ויושרו ליד על ומעל גופנו, נשתחרר בזמן שמעבר לזמן , נצלול ונעוף כמו שאנו רוצים/ות בעת שאנו רגועים/ות ומאוזנים/ות : באהבה.

 

יוצרת, מרפאת, שירת מרפא ומנחת הסדנה – מיכל ברז"ל כהן.
ריברסרית מוסמכת "החברה הבריטית לריברסינג" ומנחה ותיקה מעל 39 שנות ניסיון, יועצת ומלווה תהליכי גדילה אישיים ובקבוצות בשילוב הילינג, דמיון מודרך, מדיטציה, צלילים מרפאים בשירה ונגינה חיה, ביואנרגיה, טכניקות מגע, וחשיבה יוצרת. מחלוצי/ות הריברסינג בארץ ובעולם.
בי. איי. בוגרת אקדמיה "בצלאל" בדגש על "פסיכודינמיקה של יצירתיות". מיכל מלווה בצוות סייעים/ות מקצועי. עם טכניקות של נשימה ומודעות הקימה והובילה מאבק למען הקמת ריאה ירוקה בלב תל אביב- שהצליח, ונברא פארק "גן קריית ספר". על פועלה זכתה יחד עם ארגון המתנדבות/ים שהקימה "ירוק במקום בטון"  באוסקר הישראלי על מצוינות למען איכות הסביבה "הגלובוס הירוק 2014" , בכנסת ישראל.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן