טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

מה זה הקקאו הזה בעצם?

לא, לא מדובר בשוקלד מריר וגם לא באבקה להכנת שוקו לילדים (או למבוגרים). מדובר על פרי הקקאו עצמו.
קקאו נא (לא מעובד), שלא עבר את התהליכים הכימיים שכל שוקולד או קקאו בשוק עוברים, ובכך מאבדים יותר מ-90% מסגולותיהם התזונתיות והאנרגטיות.
בתוך הרכיבים האלה קיימת כמות אדירה של מגנזיום ונוגדי חמצון והמון בריאות, אבל לא בזה נגמר הסיפור.
הקקאו כתומך ריפוי וחיבור :
בתרבויות שמאניות רבות נחשב הקקאו כחומר אנרגטי בעל סגולות שמעצימות את החיבור בין הלב הפיזי ללב הרוחני.
התרכובות היחודיות הקיימות בו עוזרות לגוף ,למערכת העצבים ולמערכת הקולטנית הרגשית והמנטלית להירגע ולהיפתח לתודעה הרחבה יותר של העצמי.
הפוקוס הזה נשמר לזמן רב יותר מהרגיל, ובכך עוזר לנו להתמסר לתהליך פנימי מעמיק וחי.
ולמרות שאין בו שום דבר פסיכדלי וקיצוני, הקקאו מחייה את השמחה הטבעית הקיימת בתוכנו ופותח את הלב לתקשורת אוהבת יותר עם עצמנו והסביבה.

מה זה הטקס הזה ומה הקשר למלאכים?

במהלך הטיול שלי בגוואטמלה (יחד עם בת זוגי סמדר) פגשתי שאמן שמעביר טקסי קקאו. נשמע לי מצחיק בהתחלה. וגם השאמן עצמו היה טיפוס מצחיק למדי למרות נוכחותו השלווה והקורנת. אומנם הוא היה אמריקאי מכף רגל עד ראש אבל הידע שלו על ריפוי ותקשור היה מעל ומעבר למה שפגשתי עד כה.
המפגשים איתו היה כמו המשך ישיר לעבודה שבה עסקתי כבר שנים (תקשור וריפוי של הגופים הרגשיים, האנרגטיים והתודעתיים).
וכך התוודעתי לתהליך עבודה עמוק ומהנה כאחד של שתיית קקאו ביחד עם קבוצה של אנשים מקסימים שמוכנים לקפוץ למים ולפגוש את פנימיותם (שכבר זה תענוג בפני עצמו) וכניסה למצב חיבור טבעי, עוצמתי ועדין שבו אנו נפתחים לקבל ריפוי ומידע מהרבדים הגבוהים יותר של עצמנו, שאותם אני מכנה כמו רבים אחרים "העצמי הגבוה".
תהליך זה חושף את השכבות הפנימיות שמבקשות תשומת לב, הבנה, אהבה ,ויחד אם זאת, מאפשר תמיכה ברורה ומורגשת להכיל ולהקרין (תאכל'ס להביא לידי ביטוי בחיי היום יום) יותר מהאור, החוכמה והביטוי היחודי והרוטט של עצמנו.

היחדויות של הטקסים האלו הן היצירתיות והמשחקיות שנכנסת לתוך התחום ה"רציני" של המדיטציה והריפוי. כאן, במרחב מכיל, לצד החוכמה והעוצמה של הכוונת הרוח וההתבוננות הפנימית יש מקום גם לצחוק, לביטוי, ולשחק בקסם של מי שאנחנו. וזוהי גם האנרגיה וגם המסר של הקקאו.
לתוך המעגל מצטרפת אלינו סמדר ובעזרת קערות קריסטל, תוף וגיטרה, ובעיקר בקול המרפא, עוזרת לנו להרחיב, לצלול ולהינמס באור המשותף שאנו יוצרים במעגל.
התודעה והאנרגיה המלאכית נוכחת במהלך כל הטקס ומתקשרת איתנו דרך הצלילים (סמדר), ההכוונה (אני) ובעיקר דרך הלב של כולנו.

 

מאמר שנכתב ע"י מיכאל פידלמן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן