טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

מה זה הילינג?

כתב ע"י נני חגג, מטפלת הוליסטית ~ טיפול גוף נפש ~ תהליכי התפתחות ~ מדיטציה ~ הילינג אנרגטי

טיפול בהילינג הנו תהליך המשלב חיבור למודעות והתבוננות פנימית באמצעות כלים של פסיכותרפיה טרנספרסונלית המבוססת על ראיית האדם כמכלול של גוף נפש ורוח. כלים וטכניקות בטיפול ההילינג הן דמיון מודרך, התבוננות, מדיטציה, ריפוי בנשימה מודעת, הרפיה, מגע, שיחה והילינג אנרגטי דרך מרכזי אנרגיה בגוף הנקראים צ'אקרות. פירוש המילה צ'אקרה בסנסקריט היא מעגל או מרכז המצוי בגוף האדם. המרכזים של הצ'אקרות אחראים על התודעה שלנו. יש בגוף האדם אלפי צ'אקרות ששבע מהן הן הצ'אקרות העיקריות, שמקומן לאורך עמוד השדרה והן נעות מבסיס עמוד השדרה ועד לקודקוד הראש.

ההילינג מאפשר לך להתחבר פנימה לתת מודע שלך שהוא למעשה הכוח העיקרי שמניע ומשפיע על חייך. דרך ההילינג ניתן להתחבר למהות ולזהות הראשונית שלך ולצאת למסע מרתק של התפתחות אישית תוך כדי הקשבה לקול הפנימי שבך לרצון שלך ומציאת האור והתשוקה לחיים שלך.

המסע הקסום הזה נעשה תוך כדי תהליך עמוק של זיהוי והשלת הדימויים שפיתחת על העצמי שלך במהלך הזמן, שכבות של הגנות שיצרת לעצמך, דפוסים שהורגלת לנהוג על פיהם ותפיסות ואמונות שנאחזת בהם לאורך השנים. התהליך משלב בדיקה האם אותם דפוסים משרתים אותך או מעכבים אותך בחיים ותהליך עמוק של חיבור לבחירה שלך ממקום נקיא וטהור נטול היאחזויות ורגשות מעכבים.

תהליך זה נעשה באמצעות היזכרות וגילוי מה יש בתוכנו ואילו איכויות יש בנו. במהלך החיים התרחקנו מעצמינו ומההקשבה הפנימית שלנו בעקבות תרבות, דפוסים מקובעים, חינוך, הורים והתמקדות בנעשה בחוץ. הטיפול בהילינג בה לחבר את אותך בחזרה לשורשים שלך ולמהות הבסיסית שלך. ההילינג מאפשר לנו לחזור למקום בו אנו מרגישים בטוחים ושלמים מבפנים תוך כדי הקשבה פנימית לעצמינו.

תהליך של הילינג משול להיזכרות מי אני ומה הרצון שלי בעולם וכל הדמויות שלי שיצרתי בחיים הם חלק מהמשחק.

אדם נולד כגרעין והוא מתחיל לגדול מינקות ילדות נערות לבגרות יש לו תכונות כישרונות והוא גדל בכיוון מסוים. יש לאדם יכולת להוציא מתוכו את מה שנמצא בו והיכולת הזאת היא אינסופית ללא גבול. אולם, כאשר מתחילים להגיע כוחות וגורמים מתנגדים כמו כסף, חינוך, הורים, תרבות אשר עושים שימוש לא נכון בפוטנציאל של האדם, הם פוגעים בנשמה שלו. הכוחות המנוגדים לכיוון שלו גורמים להתנגדות לשינוי ולסטייה מהכיוון שהאדם רוצה לעשות. כאשר האדם מרגיש מאוים, הוא לא מצליח לבחור את הכלים הנכונים, לבטא עצמו ולממש את רצונו חזונו ואת העשייה שלו.  במהלך הטיפול בהילינג האדם עובר תהליך טרנספורמציה של ריפוי שעוזר לו לחזור להיות מה שהוא באמת וברגע שהאדם מגשים את עצמו ועושה שימוש בכלים שטובים לו זאת דרך הריפוי שלו, הגילוי של האמת הפנימית הנמצאת בתוכו וברמה גבוהה יותר גילוי האור והחלק האלוהי שבו.

"נוצרנו כדי לבטא את האור האלוהי שטמון בנו. הוא אינו מצוי רק בבני-אדם ספורים, האור האלוהי נמצא בכל אחד ואחת, ככל שניתן לניצוץ שלנו להאיר, כך נעניק, בלי מודע, רשות לאחרים לנהוג כמונו. ככל שנשתחרר מן הפחדים שלנו, עצם נוכחותנו תשחרר אחרים מפחד". נלסון מנדלה ז"ל (מתוך נאום השבעתו לנשיא, 1994)

ההילינג נעשה דרך מספר טכניקות טיפוליות:

הילינג אנרגטי

מהות הטיפול היא הקשבה, הכלה, התבוננות דרך זאת המטופל מפתח כלים לסמוך על עצמו, מזהה מהם רצונותיו האמיתיים והתשוקה שלו לחיים, מגלה את האיכויות והאור שבו, את המחסומים שעוצרים אותו והדפוסים שמנהלים אותו ולא משרתים אותו לטובה ומעבד את הפחדים הכעסים וכל הגורמים המעכבים אותו בתהליך.

התהליך מלווה בהנחת ידיים וריפוי סביב מרכזי הצ'אקרות. לכל צ’אקרה ישנה משמעות פיזית, נפשית, פסיכולוגית ורוחנית. הצ’אקרות נמצאות תמיד בתנועה, ברטט מסוים, ואותו רטט קולט או פולט את האנרגיה שמגיעה אלינו ויוצאת מאיתנו. אותן אנרגיות, או כמו שמכנים זאת אנרגית הצ’י, פראנה, או אנרגית החיים, הינן בעלות חשיבות לחיינו ולבריאותנו הנפשית, הרוחנית, והפיזית. כאשר ישנו מצב בו אחת מן הצ’אקרות "חסומה", או בעלת תדר נמוך, דחוס, מוצק או "ריק", נוצר חוסר איזון. אותו חוסר איזון, מתבטא, בכל הרבדים בחיינו. דרך ההילינג ניתן לזהות היכן יש בגוף המחשבתי והפיזי חסימות היכן דרוש ריפוי והיכן יש איזון אנרגטי.

לרובינו יש בעיות של שליטה, אם משהו לא מסתדר לא בדיוק לפי הרצון שלנו, זה מעורר אצלנו סטרס ולחץ. הסטרס הזה פוגע בדימוי שלנו ויוצר תחושה של חוסר סבלנות פגיעות וכאב. לעיתים קשה לנו לחשוף את הפחדים או החולשות שלנו וגם לא רוצים אנו להראות זאת לסביבה הקרובה שלנו, והדימוי העצמי שלנו יוצר מציאות חיים כואבת. הטיפול האנרגטי ממוסס את הדימויים הללו.

דימיון מודרך

המטרה לפתח את הראייה ולפתוח ראייה פתוחה יותר לכל הכיוונים על מנת לפתח חשיבה רחבה יותר במרחב תוך כדי חיבור המטופל בהנחיה של דמיון מודרך לתת מודע שלו שאחראי על כ 96% מההתנהגות שלנו ולעלות את מה שעולה מהתת מודע למודע שאחראי על כ 4% מההתנהגות שלנו. בדרך זאת תוכל להתחבר לגלי אלפא מצב שדומה לנמנום לפני שינה ותוך כדי מדיטציה תוכל להתרכז בכל דבר שהנך רוצה לבצע אותו בצורה מסוימת. למשל תוכל לראות את עצמך מתאמן כל יום, בריא ובכושר טוב. תוכל לתאר את עצמך בזוגיות נפלאה נעימה ומחזקת ונהנה משפע. ככל שתתרגל ותדמיין את הסיטואציות האלה, כך ההשפעה על התת מודע תהיה חזקה יותר. יש ביכולתך לפתח כלים למשוך אליך את הדברים האלה ביתר קלות, ולאמץ התנהגויות חיוביות ומועילות לך יותר.

התבוננות

בתהליך של התבוננות – אני מתבונן מה מפריע לי להיות במקום העתידי. חלק מתהליך ההילינג אנו ביחד באים לראות את המקום שאני רוצה להגיע אליו בחיים, מהו הרצון שלי, הציפיות, החששות והפחדים. מה הסיפור שאני מספר לעצמי שהביא אותי עד הלום? האם אני רוצה לעשות שינוי? לאן אני רוצה להגיע? כיצד אני לוקח אחריות אישית על דברים אלה.

הרפייה

חלק גדול מההילינג הוא ההרפיה, פתיחת חסימות ושחרור סטרס שקיים בגוף. אנו נותנים לגוף למחשבות ולרגש להשתחרר מפני חסימות כאב מגבלות פיזיות ונותנים לריפוי להיכנס לגוף על ידי ההרפיה. האמצעי הראשוני לעשייה טיפולית כלשהי היא ההרפיה, כאשר אתה נמצא בלחץ לא תוכל לקבל טיפול או הטיפול יהיה לא יעיל ותרגיש שהאנרגיה לא זורמת. להרפיה יש כוח לשחרור והרפיית התודעה הרגש והגוף והיא מייצרת גם זרימה אנרגטית.

נשימה

לנשימה יש כוח ריפוי חזק על גופינו ומשחרר סטרס ומחסומים בגופינו. במהלך הנשיפה אנו נלמד לשחרר פסולת מחשבתית ורגשית ובמהלך השאיפה פנימה ננסה להכניס אנרגיה חדשה לגוף שמדויקת לנו וליצור שקט פנימי, דימוי עצמי חיובי, חיבור פנימה. התהליך נעשה תוך כדי הקשבה לצרכים ללא ניסיון לתקן אותן ולשנות אותם. ההקשבה יוצרת אמון מול המטפל, מטופל מתחיל להקשיב לעצמו כאשר מקשיבים לו.

מדיטציה

אנו מאמנים את ההכרה ומעניקים לאדם כלים של תשומת לב הקשבה וחיבור לתודעה הגבוהה. במהלך החיים התרחקנו מעצמינו מהמקור שלנו בעקבות תרבות דפוסים מקובעים חינוך הורים ובמדיטציה ישנה אופציה לחזור לאותם שורשים ולמקור שבי. באמצעות המדיטציה אנו נוכל להגיע לתובנות עמוקות יותר על עצמינו, להתחבר לשקט פנימי ולמקום מאוזן יותר, לזהות דפוסים ודימויים שפיתחנו במהלך השנים אשר כבר לא משרתים אותנו ולהבין שיש לנו תמיד בחירה ולנו יש את היכולת לשחרר אותם דפוסים ולהתגבר על קשיים ומכשולים שעוצרים אותנו מלהתקדם בחיים.

מגע

המגע מאפשר לחזור לחיבור לגוף ולעיתים החיבור לגוף יוצר ריפוי. אנחנו לא נפרדים מהגוף, הגוף המחשבתי שלנו – המיינד משפיע על הגוף הרגשי והרגשי משפיע על הגוף הפיזי.

נכתב ע"י נני חגג, מטפלת הוליסטית ~ טיפול גוף נפש ~ תהליכי התפתחות ~ מדיטציה ~ הילינג אנרגטי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן