טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

מהו המקור הבריא ביותר לאומגה 3

נכתב ע"י הדר נבון, נטורופתית מוסמכת ורפלקסולוגית בכירה.

חלקה הראשון של הכתבה עסק בניפוץ המשוואה שצרובה לרובנו בתודעה:

חונכנו כי אומגה 3 = שמן דגים, או במילים אחרות- אומגה 3 = EPA ו-DHA.

היום אנו חכמים יותר ומבינים כי מעבר לקטסטרופה האקולוגית שתעשייה זו גורמת, המקור הדגי רחוק מאוד מלהיות אידיאלי לגופנו ולשמירה על הבריאות.

אז מהו אם כן המקור האידיאלי לצריכת חומצת השומן אומגה 3?

בואו נעשה סדר בדברים ונתחיל בעובדות-

אומגה 3 היא חומצת שומן חיונית (Essential Fatty Acid). מה זה אומר? המשמעות של חומר החיוני לגוף הוא שהגוף שלנו אינו יודע לייצר אותו, ועל-כן חובה לצרוך אותו ממקור חיצוני- מהמזון שלנו.

חומצת השומן אומגה 3 היחידה המוגדרת כחיונית לגוף, הינה ALA ובשמה המלא- חומצה אלפא-לינולנית. המקור של ALA הוא מהצומח ובהתאם לצרכי גוף האדם, הוא ממיר אותה ל- EPA ול-DHA. למעשה, כאשר אנו צורכים חומצת שומן ALA, אנו מקבלים את חומצת השומן החיונית וגם ממירים מינון מסוים ממנה לנגזרותיה המוכרות, אשר נמצאות גם בדגים.
אותו הדבר מתרחש בגופם של הדגים- דגים ניזונים מפלנקטון המכיל ALA אך בשונה מבני-אדם, הצרכים הפיזיולוגים של הדג גורמים לו להמיר את רוב ה-ALA לנגזרותיה EPA ו-DHA שכן הן משמשות בגוף הדג כחומר ״אנטי פריז״ המונע מהדג לקפוא. מסיבה זו, רקמת השומן וכבד הדג מכילים כמות גדולה של חומצות שומן אלו. ומה עשו תאגידי הדגים? לקחו את מינוני האומגה 3 המצויים בגוף הדג, מיתגו ושיווקו אותם היטב (30 מיליארד דולר בשנה לא הולכים ברגל) ונתנו לנו לבלוע מינונים עצומים שכלל אינם מתאימים לפיזיולוגיה שלנו, בני האדם! ויתרה מכך, שמני דגים אינם מכילים את חומצת השומן ALA החיונית לבריאותנו!

מדוע חומצת שומן ALA כה חיונית לבריאותנו?

בראש ובראשונה, חומצת שומן ALA הינה מרכיב הכרחי לבניית ממברנות התאים בגוף האדם ובעלת השפעה על נזילות, גמישות, חדירות ופעילות של כל תא. בנוסף, ALA חיונית להתפתחות המוח והמערכת העצבית. כחומצת שומן דומיננטית במוח, היא לוקחת חלק פעיל ומשמעותי במגוון רחב של תהליכים במוח האנושי. מחסור ב-ALA עלול להוביל להפרעות נוירולוגיות, הפרעות התפתחותיות ועוד.

מנהל המזון של האיחוד האירופאי קבע כי חומצת שומן ALA חיונית לגדילה והתפתחות ילדים עד גיל 12, חייבת להימצא בתוספי מזון לתינוקות והכרחית לתפקוד תקין של המוח ומערכת העצבים.

מאמרים ומחקרים רבים קושרים בין ALA ומחלות לב, יתר לחץ דם, שבץ, דלקות, בעיות עור, נשירת שיער ומדגישים את חיוניותה לגוף האדם.

היכן ניתן למצוא אומגה 3 ALA?

מזונות המכילים ALA הינם ירקות ירוקי עלים כמו ריג׳לה ותרד, אגוזי מלך, צ׳יה, פשתן ושמנים צמחיים. יחד עם זאת, מחקר ה-EPIC האירופי שנחשב למחקר הגדול מסוגו בתחום תזונה וסרטן, מצא כי איננו מקבלים מספיק אומגה 3 חיונית מתזונה מערבית ממוצעת ועל-כן, רובנו צריכים לצרוך תוסף תזונה המכיל חומצת שומן אומגה 3 ALA.

אילו תוספי תזונה מכילים  ALA?

שמן צ׳יה, שמן פשתן ושמן המפ מכילים ריכוז גבוה של אומגה 3 חיונית- ALA אך אלה הם מקורות בעייתיים ביותר לצריכה מאחר וחומצת השומן אומגה 3 שבהם מתחמצנת במהירות רבה! תהליך החמצון שבשמנים אלה יכול להתרחש תוך שעות ספורות מרגע שאלה הופקו ולכן, הסבירות שאנו צורכים שמן מחומצן הינה גבוהה. שמן שהתחמצן מהווה ריכוז של רדיקלים חופשיים שהינם חומר מזיק ביותר לגוף (לכן ידוע שטיגון של שמן מזיק לבריאות). שמנים אלה בעיתיים גם מעבר לנטייתם הטבעית לחמצון מהיר.

היום אנו יודעים כי המקור היציב והאפקטיבי ביותר לצריכה של אומגה 3 הינו שמן המופק מזרעי המרווה המרושתת. החברה היחידה בעולם שמייצרת שמן מזרעי מרווה מרושתת הינה VISAGE. מדובר למעשה בתגלית ישראלית של מכון וולקני, גוף המחקר והפיתוח של משרד החקלאות. חוקריו גילו כי בזרעים של המרווה המרושתת ישנו ריכוז גדול של חומצת שומן ALA ויתרה מזאת, השמן נמצא כמקור היציב ביותר לאומגה 3. גם לאחר שנתיים מרגע פתיחת הבקבוק ובתנאים של שימור בטמפרטורת החדר, הוא נמצא יציב, איכותי ויעיל.

אומגה ויסאג' נקי מרעלנים ומתכות כבדות, הינו 100% טבעי – מהשדה היישר לגוף, ומכיל את חומצת השומן החיונית לגופנו בכל שלב בחיים.

לתוסף יכולות אנטי דלקתיות עוצמתיות ולכן מומלץ לטיפול במחלות דלקתיות, מחלות אוטואימוניות, ודלקות פרקים.

זהו תוסף תזונה מושלם לנשים בהריון, מניקות, תינוקות וילדים. טעמו העדין והאגוזי מתאים לילדים גם כשילוב במזון אותו הם אוכלים.

המוצר מצוין לצמחונים וטבעונים, ובכלל לכל אדם הרוצה לשמור על בריאות ולתחזק את גופו כראוי.

אנו בקליניקת טיליה גאים להציע לקהל לקוחותינו את שמן זרעי המרווה המרושתת של VISAGE. תוסף התזונה "אומגה 3 VISAGE" הינו המקור הבטוח ביותר, הבריא והיעיל של אומגה 3, החיונית לבריאות אופטימאלית.

הדר נבון הינה נטורופתית מוסמכת ורפלקסולוגית בכירה.

יועצת ומלווה ליצירת תהליכי בריאות מתוך בחירה וידע.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן