טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

מדוע אנשים לא מוציאים אהבה?

למה אנשים לא מוצאים אהבה-איציק מזין-טיליה
למה אנשים לא מוצאים אהבה-איציק מזין-טיליה
איציק מזין מאמן אישי לחיים – טיליה מרכז רפואה משלימה

בעידן של היום בו יותר ויותר מקובל חברתית להיות רווק, גיל החתונה עלה ואחוז המתגרשים נוסק רבים מהאנשים מעדיפים לחיות ללא מערכת יחסים.

אך קיימים לא מעט אנשים המחפשים בן זוג אך לא מצליחים להתמיד ולעבוד לשלב מתקדם במערכת יחסים.

עלי להדגיש שרבים לא נמצאים במערכת יחסים וחווים חיים עשירים בקשרים משפחתיים, חברתיים, עסקיים ומאושרים מלאי אתגר ועיניין ומעדיפים לא להתמכר לזוגיות הדורשת פשרות רבות מידי.

קיימים מספר סיבות מהותיות שמונעות מאדם להיכנס למערכת יחסים:

  • פחד מנטישה(דחיה)- סוג זה של אנשים חווה כאב עמוק של דחיה, נטישה, אהבה לא ממומשת וכו'. הסבל הגדול פיתח רצון לשמור שמה כאב זה יחזור שוב. מנגנון הגנה זה מונע הקשרות והתקרבות והכרות עם אדם שני.
  • חשש ממחויבות – אנשים אלו מעדיפים להנות מחוויית ההכרויות המזדמנות ועל היתרונות שיש בכך מאשר להיקשר לבן זוג אחד. תכונה זו לעיתים משמשת כהגנה על עצמם מפגיעה, כאב, ומהמחירים לקשר עם אחד אחד.
  • מחוייבות יתר – בקצה השני של הסקלה נמצאים אלו שמתקשרים מהר מידי ויוצרים תלות ודביקות בתחילת קשר עוד לפני שנוצרו התנאים לשלב האהבה בקשר. למעשה אנשים אלו מעוניינים בקשר עצמו יותר מאשר הבנאדם עצמו עימו הם נמצאים איתו. זוגיות כזו כנראה לא תימשך לאורך זמן ותגרום לאחד משני הצדדים רצון לצאת ממנו.
  • מין זמין ומהיר – פגשתי לא מעט זוגות אשר הכירו בסטוץ ופתחו מערכת יחסים ארוכה ובריאה. יחד עם זאת הרי ברור שמטרת ההיכרות היתה מין מזדמן ולא קשר אך זה התפתח מהכימיה בין השניים. בד"כ קפיצה מהירה לקיום יחסי מין מבטא רצון להשיג במקום להיקשר או להתקרב.
  • חוסר במיומנויות חברתיות – קיימים אנשים אשר הם סגורים ופסיביים שלא מוכנים להיות יצירתיים וספונטניים או כאלה שהם מעוניינים יותר מידי ליצור רושם טוב ולרצות את בן הזוג השני. ישנם כאלה אשר נעוניינים להיות "מושלמים" מבחינה חיצונית כדי שאלה יהיו מסתור לתכונות פנימיות אחרות כגון חולשה פנימית ורגישות יתר, דבר זה חוסם התקרבות ומונע הקשרות. ישנם כאלה שבוחרים לא נכון את בן הזוג לדוגמא: אדם שמעוניין בקשר נמשך לאדם הרפתקני או בזוגיות.
  • סימנים חיצוניים – פסילה של בן זוג בשל סממנים חיצוניים כגון: מראה, גיל, סטאטוס(אב, גרוש, אלמן), השכלה, מצב כספי, סוג מקצוע וכו' מצביעה על כך בררנות יתר, כמובן לכולנו יש טעם מיני אך לעיתים ניתן למצוא מועמד אשר יענה על רוב הדרישות גם אם לא על כולן, בשאר התחומים רצוי כי נגשים את עצמנו ולא נשליך את השאיפות שלנו על המועמד הפוטנציאלי.
  • לרצות את הלא מושג – לרצות מועמד נשוי או בקשר, דו, או מבולבלים מינית, כאלה שלא מעוניינים בקשר רציני או בהדדיות יכולה אמנם לגרום לנו לרצות  "לשנות" או לאתגר עצמנו אך רצו זה יהיה בדכ נסיון חסר טעם שלא יצליח.
איציק מזין מאמן אישי לחיים - טיליה מרכז רפואה משלימה
איציק מזין מאמן אישי לחיים – טיליה מרכז רפואה משלימה

קיימים עוד סיבות רבות שיכולות למנוע מאדם להיכנס למערכות יחסים, איש איש וסיבותיו הוא. מסע חיפוש בן זוג אשר הופך להיות לפרוייקט משמעותי ועקרי גורם לאי התפתחות עצמית ומונע קשרי ידידות המעשירים גם הם את החיים האישיים. קשרי ידידות יסייעו ליצירת קשרים עמוקים יותר וימנעו דיכאון ושפל בחיים, הרי אם תחווה דכאון סביר לשער שלא תוכלו להיות פנויים ומושכים למציאת בן זוג. אנשים אשר תולים בבן זוג ובאהבה מכשיר למילוי החלל  הריק בחייהם יגרמו לכך כי יכנסו לזוגיות מסיבות לא נכונות ולמשוך אליהם בן זוג לא מתאים להם. ישנם אנשים אשר מפחדים להישאר לבד ומוכנים "להתפשר" בבחירת הבן זוג, אנשים אלה אינם מבחינם כראוי בין אי התאמה בבחירת בין בני הזוג לבין התפשרות יתר על הערכים החשובים להם בזוגיות.

חיים ללא בן זוג אינם בהכרח עדות לנכות או הפרעה, לעיתים מעיד על חיים עשירים ועצמאיים אשר בשלב מסויים יובילו לזוגיות בריאה ויציבה. רצוי להיכנס למערכת יחסים ממקום של חיים עשירים, מפותחים ומגוונים ולהכניס לתוכם בצורה מידתית זוגיות אשר תעניק תוספת בריאה לחיים המלאים גם כך. אדם רצוי שיהיה גמיש, משתנה ומתפתח אשר יוביל להבשלה אישית, שיחרור מדפוסים לא מקדמים כדי למצוא את הבנאדם "המתאים".

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן