טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

להרגיש את האדמה מתחת לרגליים – שיטת גרינברג

לעמוד מחדש על הרגליים - אלון גן - שיטת גרינברג - מרכז טיליה לרפואה משלימה
לעמוד מחדש על הרגליים - אלון גן - שיטת גרינברג - מרכז טיליה לרפואה משלימה
לעמוד מחדש על הרגליים – אלון גן – שיטת גרינברג – מרכז טיליה לרפואה משלימה

הרגשת פעם כאילו אתה הולך על קביים?

תשאלו כל מי שהולך על קביים – זה כיף. אתה רואה רחוק יותר, הולך מהר יותר, משמח ילדים ומבוגרים, וכמובן – גבוה הרבה יותר. למרות זאת, לרוב האנשים זה מרגיש לא בטוח ולא יציב – לא רק הגובה מפחיד אותם, אלא גם העובדה שקשה להתייצב על מוטות ועם יכולת מוגבלת להרגיש את הקרקע.

אז מה זה קשור אליך? מסתבר שחלק ניכר מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול עושים לעצמם בדיוק את אותו הדבר ביומיום בלי לשים לב – הם מקשיחים את הרגליים, נועלים את הברכיים, עומדים עם רגליים צמודות יחסית, ומכווצים את הבטן ואת הגב התחתון בצורה שמגבילה את התנועה ומקטינה את תשומת הלב לקרקע שהם עומדים עליה. מרביתנו עושים זאת באופן אינסטינקטיבי כדי להרגיש יציבות, מתוך מחשבה שהחזקת הרגליים חזק מאוד תתן להם כוח.

מפתיע, אבל האינסטינקט הזה יוצר בדיוק את החוויה ההפוכה, ובמקום להרגיש שוב עם שתי רגליים עם הקרקע, זה רק מחזק את התחושה של קרקע לא יציבה או אפילו שהקרקע נשמטת מתחת לרגליים. הקשחת הרגליים יוצרת תחושה של עמידה על קביים, וההצמדה שלהם (מתוך האינסטינקט ליצור חוזק ולהגן) גורמת לתחושה עוד הרבה פחות יציבה – של עמידה על קב אחד, או בעצם על מקל של מטאטא.

מובן מאליו שאם יש לך חוסר יציבות בחיים, תחפש יציבות באופן אינסטינקטיבי. זה לא משנה אם חוסר היציבות מגיע בהקשר של עבודה, זוגיות, בריאות, או מכל סיבה פיזית כמו בחילה, סחרחורת, כאבי גב, בטן או ברכיים – האינסטינקט הראשוני של כל אחד הוא לעשות מה שהוא יודע כדי ליצור יציבות חזקה ומיידית.

לעמוד מחדש על הרגליים - אלון גן - שיטת גרינברג - מרכז טיליה לרפואה משלימה
לעמוד מחדש על הרגליים – אלון גן – שיטת גרינברג – מרכז טיליה לרפואה משלימה

אבל ניסיון של הרבה אנשים מלמד – לנסות לעמוד על מקל של מטאטא רק יגרום לך להרגיש פחות יציב ופחות בטוח. זה ממש לא קל ליצור תחושת יציבות בחיים כשאתה מרגיש לא יציב ולא בטוח: כל פעולה יכולה להוציא אותך מאיזון, וכל אינטראקציה מבחוץ יכולה להוציא אותך מחוץ לשיווי משקל. ומעגל הקסמים רק ילך ויאיץ ככל שהניסיון שלך להשיג יציבות על ידי הקשחה וסטטיות (גופנית או רגשית) ימשיך.

אז בשלב ראשון – אם חטפת רגליים קרות לפני חתונה או בקשת העלאה בשכר, אם מעבר לעיר אחרת, מחלה או אבדן של מישהו קרוב שמט לך את הקרקע מתחת לרגליים, אם הפרפרים בבטן מוציאים אותך משיווי משקל, או אם סתם הגיע הזמן לחזור עם הרגליים לקרקע – אני ממליץ לך לשים לב שהברכיים שלך לא נעולות ושהרגליים לא צמודות מדי אחת לשנייה. ואם אתה דווקא בישיבה, תוודא שגובה הכיסא מאפשר לך לשבת כששתי כפות הרגליים מונחות על הקרקע והברכיים בזווית של תשעים מעלות, כך שהתמיכה תגיע מהאדמה ולא ממאמץ מיותר של השרירים.

בנוסף, אני מזמין אותך לבוא ולראות איך להתחיל לסמוך על הרגליים שלך ולא לאמץ אותן חזק יותר ממה שצריך – וכמה זה נותן לך כוח, ביטחון ואנרגיה, מפחית כאבים (אם יש), ומאפשר לך לקחת את החיים שלך צעד גדול קדימה. בוא למפגש בשיטת גרינברג (מה זה?) ותראה איך כשתעמוד שוב על קרקע מוצקה יהיה לך הרבה יותר קל ליצור לעצמך את השינוי שאתה רוצה בחיים – עשיה מקצועית משמעותית, העמקת קשר זוגי, הקלה על כאב פיזי, או כל דבר אחר שבו היית רוצה להשקיע את האנרגיה, היצירתיות והשמחה שלך.

אלון גן, מטפל בשיטת גרינברג

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן