טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

לבחור בחיים

חיים 2
מאת שרון שלהב, פסיכותרפיסטית רוחנית ורפלקסולוגית בכירה, טיליה מרכז לרפואה משלימה.

~ לבחור בחיים ~

תחושת מוות נפשית (מייקל אייגן, 2004 ), מתרחשת כאשר לבנאדם אין יותר תקווה.

כל חלומותיו נגוזו והוא חי את חייו בשביל לרצות, אבל לא את עצמו.

אנו יצור אנושי ומעצם כך אנחנו סתגלניים מטבענו לטובה ולרעה, לטובה משום שאנו יכולים להסתגל כמעט לכל מצב וזה נועד להקל עלינו בחיים. רע משום שלעיתים המקום הנוח הוא לא המקום שאליו נשמתנו שואפת להגיע, אבל המודע שלנו כן. במקום הנוח אין שינויים, גירויים חדשים וזו הסתגלנות. לפעמים אנחנו יכולים להסתגל למשהו שלא טוב לנו בכלל, לא משרת אותנו או משמח אותנו רק מכביד ולא מדייק, מרחיק אותנו מעצמנו. אנו יודעים בתוך תוכנו ומתמידים יום אחר יום להמשיך בשגרה שלא אנו בחרנו או שבחרנו בשביל לפצות ולתת מענה לאמונות מסוימות שאימצנו חזק לליבנו במשך השנים, אך אם נבדוק אותם לעומק נגלה שהם פשוט כבר לא נכונות. אנחנו אפילו לא מודעים לכך שאנו מחזיקים בתבניות אלה שמניעות אותנו להחליט החלטות שעל פיהן נחייה את שארית חיינו.

החוסר מודעות הזה מקורו בין אדם לעצמו וזה חוסר החיבור שמביא בסופו של דבר לתחושת מוות נפשית או כמו שמלאני קליין הגדירה: "תחושת מוות הינה הגנה מפני המוות או יותר נכון הגנה מפני החרדה מנושא המוות. על מנת לא להרגיש את החרדה אנו בוחרים למות."

שימו לב היא אומרת "בוחרים למות", יש לנו את הבחירה, הבחירה להביא את עצמנו אלינו, שנדע ונכיר ,עד כמה שנכון לרגע זה, את החלקים שקיימים בנו ורוצים שנסתכל עליהם.

זה פשוט עניין של מודעות, בחירה ומודעות.

אחת הסיבות שאני אוהבת את מה שאני עושה היא שאני פוגשת את מטופליי בדיוק בשלב הזה של חייהם, שלב הבחירה ולידי הם צועדים ב-שביל אל החיבור הפנימי לעצמם.

כן, זה אפשרי כל שצריך זה לרצות לבחור בחיים.

בתור התחלה התחילו בלעשות כל יום דבר אחד שעושה לכם טוב, גם אם הוא מינורי, גם אם אין לכם שנייה וגם אם אתם יכולים לוותר עליו. כל יום מלא ברצונות שלנו, הגשימו אחד כזה ביום לפחות, זה יתרום לחיוניות ולחיות שלכם. אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

אם אינכם מצליחים אפילו לחשוב על מה יעשה לכם טוב או לא מצליחים  להגשים משאלה פשוטה אחת ביום זה הזמן להיעזר בטיפול לגוף ולנשמה, להניע את הגלגלים ולבחור בחיים ובעצמכם.

מאת שרון שלהבפסיכותרפיסטית רוחנית ורפלקסולוגית בכירה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן