טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

כבר אכלת היום?

נכתב ע"י יניב מזרחי

כבר אכלת היום?

"כל היום אני טוחן אוכל, לא יודע מה קרה לי"

כמה פעמים הרגשתם ככה?

מה קורה פה?

ישנם מקרים בהם אנחנו רוצים כל הזמן לאכול עוד ועוד ולא ממש מבינים למה ומתי זה יפסק. אחד הגורמים לאכילת יתר היא אכילת מזונות שלא מספקים לגוף את הצרכים שלו.

מה זאת אומרת?

אדם שאוכל הרבה ג'אנק פוד, חטיפים ומזון מעובד, בעצם לא מצליח לספק לגוף שלו את מה שהוא צריך. בעיה זו יוצרת תחושת רעב מתמשכת שמטרתה לגרום לנו לאכול עוד עד שנכניס מזון שיספק את הוויטמינים והמינרלים שאנו זקוק להם.

פשוט לשבת ולאכול בשקט

אנו חיים בתקופה לחוצה, צריך להספיק הרבה ומהר, עניין זה, עלול אף לפגוע בזמן האיכות שלנו בעת הארוחה. דוגמה בולטת של השתלשלות היכולה להביא לכך, היא למשל שיחת טלפון שאחריה אנשים מוצאים את עצמם מול צלחת שבה האוכל שלהם כבר קר.

ברוב המקרים, שיחת הטלפון יכולה להדחות בכמה דקות, כדי שנאכל את מזוננו כשהוא חם וטרי.

מזון מתועש:

הגוף יודע בדיוק מה הוא צריך, אבל רוב האוכל המוכן שאנחנו אוכלים היום דל מאוד ואיכותו נמוכה מבחינה תזונתית.

באופן כללי הנטייה שלנו היום היא להשתמש ביותר מלח וסוכר ממה שבאמת כדאי ומומולץ אם בכלל. כמויות המלח שיש במזון מוכן מטרתן למסך על הטעם האמיתי של האוכל.

אוכל טרי במצבו המקורי לא תמיד נחשב בטעמו לתפל, אנחנו פשוט התרגלנו לטעמים מחוזקים.

יחד עם זאת, אציין כי אין זה רע להשתמש בסוכר או במלח, אבל השימוש צריך להיות בכמות סבירה ובמינון נמוך. כשתתרגלו לכך תתחילו להבחין בטעמים האמיתיים של המזון.

טיפ קטן:

ממליץ להחזיק בעבודה שתי קופסאות קטנות שבאחת מהן תשימו אגוזים עם שמנים ואומגה 3 החיונית לגוף, ובשנייה תמרים כדי לספק סוכר טבעי לגוף במקום חטיפים ושוקולד.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן