טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

יסוד המים

מאמר שנכתב ע"י אור עידן , נטורופת מוסמך, רפלקסולוג בכיר ומאסטר רייקי

אלמנט המים משוייך לאיזור הקשת (החלק הרך בכף הרגל וכמו כן האיזור הרך בגוף- הבטן) בו משתקפים כל האיברים מהאגן עד החזה- אברי מין, כליות, קיבה, מעי דק\גס, כבד, טחול ולבלב. שם מתרחשים כל תהליכי העיכול, הספיגה והסינון ברמה הפיזית(אוכל ושתיה) וברמה הרגשית.

יסוד המים הוא האיזור הכי רך ופגיע בכף הרגל. בעל עור עדין ובהיר מהסיבה שזהו האיזור היחיד שאינו בא במגע עם האדמה כאשר אנו הולכים.

איכותה של המים הינה אנרגיה של תנועה, השתנות וזרימה. מים יכולים להיות שקטים ושלווים מחד וסוערים ומאיימים מאידך, רדודים ושקופים אך גם עמוקים ומסתוריים, הם מכסים עולם ומלאו הנמצא בתוכם, לכן אומרים "מים שקטים חודרים עמוק" כלומר לעולם אין לדעת מה המים מסתירים בחובם. המים הוא יסוד פסיבי בבסיסו (מקבל את הצורה של הכלי המכיל אותו) ולכן יכול להתפס כחלש, אך מים יכולים להיות מאוד חזקים והרסניים בטבע (צונמי, מערבולות, סערה וכו..). מכאן אנו יכולים להסיק שלמים אין כללים ברורים, הכל יכול להיות. המים מלמדים אותנו שהמציאות משתנה כל הזמן!

המים הם היכל הרגשות הבלתי מסוננים, באיזור זה אנו מעכלים את חוויות החיים, לעיתים יהיה קושי בעיכול הדברים ולכן נחווה שלשול, הקאה, עצירות, גזים וכו.. כשאנו חווים תחושת פחד והתרגשות נוצרת תנועה בכל הבטן ("פרפרים בבטן") וכאשר אנו מפחדים או מאויימים אנו נוטים לשלב ידיים או לכסות את איזור הבטן. תנועת המים היא כלפי מטה ובעזרתן אנו מנקזים את כל מה שאין לו צורך יותר לאדמה, מקום נוסף של ניקוז המים החוצה במצבים של הצפה רגשית הוא דרך העיניים- דמעות. למים אין גבולות ולכן ישנה חשיבות גדולה "לבנות" אדמה חזקה בגילאים המוקדמים של החיים.

בחלק התחתון של המים אנו אוגרים את כל הרגשות והפסולת שאנו לא נותנים להם ביטוי ("בטן מלאה", "תוציא את מה שיש לך בבטן"). החלק העליון של המים הינו אקטיבי כמו הגלים על פני הים, שם נראה את הרגשות ה"הנראים" כלפי חוץ- כעס, רוגז, אשמה, עצבנות וכו.. ככל שנדע להבדיל בין רגשות אלו נהפוך מודעים יותר לעצמנו, נבין את רגשותינו וסיבתם ו"נשלוט" בביטוי של רגשות אלו כלפי חוץ.

הטיפול הרפלקסולוגי נותן למים מסגרת על ידי חיזוק האדמה ופס הדריכה, יוצר תנועה ומזרים דם למקום, מנקז מים עודפים ומגמיש את הגידים וחוליות הגב על ידי שימוש בטכניקות עיסוי מתקדמות וממוקדות ויוצר איזון ושקט באיזור זה.

איזון יסוד המים באמצעות פיתולים ביוגה:

לפיתולים ביוגה יתרונות רבים, הם יוצרים אפקט של סחיטה לאיברים הפנימיים, מנקים אותם ומשפרים את זרימת הדם והלימפה אליהם. עיסוי הכבד מאפשר יציאה של רעלים מהגוף. סחיטה של הקיבה, המעיים, כיס המרה והלבלב תורמים לתהליכי עיכול, ספיגה, הפרשה וסילוק הגזים מהמערכת. הכליות ובלוטת האדרנל נשטפות בדם מה שיוצר גירוי של בלוטה זו ועליה ברמת האנרגיה בגוף. בנוסף פיתול של חוליות הגב מזין אותם, מגמיש ומוריד את הדחיסות והלחץ על הדיסקים הבין חולייתים ומקל על כאבי גב.

מאמר שנכתב ע"י אור עידן

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן