טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

יוגה רגישה לטראומה

סדנה מיוחדת בת 20 שעות למורי יוגה ומטפלים במרכז טיליה.

לראשונה בישראל!

בספטמבר הקרוב הצטרפו לאנה קארז פסיכולוגית קלינית ומנחה בכירה לTCTSY (קו"ח למטה) לסדנה נמרצת בת 20 שעות המתמקדת ב Trauma Center, Trauma Sensitive Yoga – TCTSY, דרך השימוש בה, המתודולוגיה והיישום שלה ככלי חמלה לריפוי. אירוע זה מיועד למורים ליוגה, עובדים סוציאליים, מרפאים בבריאות הנפש, מחנכים ועובדי קהילה המחפשים להעמיק את הבנתם בכל הקשור לטראומה מורכבת ובין-תחומית והשפעתה הכללית על האדם.

מהו Trauma Center, Trauma Sensitive Yoga – TCTSY?

TCTSY הוא התערבות מבוססת ראיות אשר נבדקה בקפדנות והוכחה כתומכת ביעילות באנשים עם טראומה מורכבת, והיא התרגול היחיד המבוסס על יוגה המקובל על ידי *SAMSHA ו- NREPP. התרגול פותח בארצות הברית וכיום הוא משמש עבור ילדים, נוער ומבוגרים בכל רחבי העולם (כולל ישראל). TCTSY היה נושא במספר ספרים שנכתבו על ידי דייוויד אמרסון, ביניהם "התגברות על טראומה באמצעות יוגה: להשיב את גופך" ו- "יוגה מותאמת טראומה: להביא את הגוף לטיפול". TCTSY הוצג גם בפרק ב"הגוף שומר על התוצאה" מאת בסל ואן דר קולק.

*The Substance Abuse and Mental Health Administration; National Registry of Evidence-based Practices and Programsמה תלמדו?

ביחד נחקור את מרכיבי הליבה של התרגול והתהליך של TCTSY, וכיצד הם קשורים לכל עבודה נוגדת דיכוי ומותאמת טראומה. מורי יוגה יזכו בידע ומיומנויות לגבי טראומה על מנת לשפר את ההוראה הנוכחית שלהם, ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש יזכו במיומנויות חדשות המבוססות על הגוף אותם הם יוכלו להציע ללקוחותיהם.אין צורך בידע קודם על יוגה. TCTSY פתוחה לכל האנשים ללא קשר לגיל, זהות מגדרית, רמת האדיקות הדתית, גזע, לאום, סוג הגוף ויכולת גופנית.כל המשתתפים יקבלו מכתב סיום רשמי. הכשרה זו של 20 שעות (18 שעות מגע, 2 שעות לימוד עצמי), משמשת כתנאי הכרחי להרשמה לתכנית הסמכת המנחה השנתית TCTSY עם המרכז לטראומה והחלמה במכון למשאבים לצדק בבוסטון, MA.סדנה זו תכלול:

דיונים מעמיקים על טראומה מורכבת והתפתחותית, וההשפעות על הגוף באמצעות ממצאים עדכניים ביותר במדעי המוח.

טראומה במערכות יחסים אנושיות, ומדוע מערכות יחסים חשובות.

המתודולוגיה של TCTSY: חקר בנושאי הבחירה, סוכנות אישית, היערכות פנים, חוויה אותנטית משותפת ואי כפייה.

4 תרגילי קבוצות TCTSY בהנחיית אנה ורחל.

בקבוצות תרגול קטנות, למשתתפים תהיה הזדמנות "לנסות" היבטים של מתודולוגיית TCTSY.

מורי יוגה ירכשו מיומנויות וכלים הקשורים לטראומה על מנת לשפר את דרך ההוראה הנוכחית שלהם; אנשי טיפול ועובדים סוציאליים ילמדו צורות יוגה פשוטות ותרגילי נשימה שהם יכולים להציע ללקוחותיהם.

שיווק אתי, גבולות מקצועיים ואחריות.

לפרטים התקשרו 0722500493

רוצה להרשם לסדנה?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן