טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

פוריות האישה על פי הרפואה הסינית

טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אירידיולוגיה
פוריות האישה על פי הרפואה הסינית

בעשורים האחרונים יש ירידה דרסטית בפוריות עקב אורח החיים המודרני אשר השפיעו לרעה על הפוריות אצל נשים וגברים. כיום הניסיונות של נשים להרות בגיל מתקדם עולה יותר ויותר והסיכויים יורדים והשפעות הגיל איכות הביציות יורדת, וכל זה בגלל שמאוד התרחקנו מהטבע בכל תחומי החיים כמו בתזונה התעשייתית, בשימוש בחומרים כימיים רעילים כמו תרופות ועוד..
יש הרבה משתנים קשורים ביכולת להיכנס להריון ולהחזיק הריון עד סופו ולהרות בסופו של דבר.

בבעיות פוריות קודם כל אנחנו מבדילים בשלושה מצבים עיקריים:

*חוסר פוריות ראשוני- אישה שמעולם לא נכנסה להריון
*חוסר פוריות משני– אישה אשר הרתה בעבר
*הפלות טבעיות- מצבים בהם נכנסת האישה להריון אך אינה מסוגלת להחזיק את ההיריון עד סופו

ומצבים של עודף או חוסר:

מצבי חוסר- חוסר חומרים חיוניים להתעברות והחזקת עובר כמו חוסר דם וחסרים בכליות
כמו בחוסר פוריות אצל נשים בגיל מתקדם: בספירת ביציות נמוכה וחוסר בהורמוני פריון (אסטרוגן ופרוגסטרון), ביוץ לא סדיר או חוסר ביוץ.

מצבי עודף-חסימות של הרחם כתוצאה מתקיעות דם וצ'י שמפריעה לזרימה חלקה לרחם, או כתוצאה מחדירה של גורם פתוגני חיצוני כמו קור, חום, לחות, חום בדם כמו בבעיות פוריות על רקע מכאני:חסימת חצוצרות, מיומות ברחם, אנדרומטריוזיס והידבקויות באגן.

הסיבות הנפוצות לחוסר פוריות בנשים:

עצירות כרונית- העצירות גורמת לצניחת המעי הגס הרוחבי והוא לוחץ על הרחם החצוצרות והשחלות ומפריע לתפקודם וזרימת הדם אליהם.
תרופות– נשים הנוטלות תרופות לאורך זמן כולל גלולות למניעת הריון מרעילות את הדם ופוגעות בכבד ובכליות ובמערכת הגניקולוגית ומשבשים אותה.
עודף משקל– נשים בעלות עודף משקל נוטות יותר להפרעות במחזור, ולגידולים במערכת הרבייה.
נעלי עקב גבוהות– עלול לגרום לשינוי מכאני במנח הטבעי של הגוף וביציבה ועלול ליצור לחץ על הרחם והפרעת זרימת הדם לאזור הרחם.
תזונה לקויה– כמו מוצרים תעשייתים ובמיוחד מוצרי חלב ומוצרים מן החי משבשים את הרכב דם וכתוצאה מכך משתבש האיזון הכימי וההורמונלי בגוף.   

בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים בעולם המאשרים את יעילות הדיקור הסיני במהלך טיפולי פוריות   ונמצא שהדיקור סיני מסוגלת לאזן את המערכת הגניקולוגית באישה בכל מיני רמות:

*הדיקור הסיני משפיע על הפרשת ההורמונים מההיפופיזה אל השחלה ובכך להשפיע על מחזוריות האישה, הביוץ, והפוריות.   *הדיקור הסיני משפיע על זרימת הדם אל הרחם ולהשפיע ישירות על שגשוג של רירית הרחם.                                               *הדיקור הסיני מהווה כלי טיפולי המרגיע את המערכת העצבית ומפחיתה סטרס ובכך תורמת ליציבות ופעילות מאוזנת של מערכת הרבייה.

טיפולי הפוריות הנעשים בנשים זה תהליך ארוך ומייגע ועשוי להיות מתסכל לכן חשוב ללוות, להדריך ולתמוך באישה בזמן התהליך ועד לשלב הלידה.                                                                                                                                               בנוסף מומלץ להתחיל לטפל ברפואה הסינית 4-6 חודשים לפני שמתחילים טיפולי פוריות קונבנציונאליים, מאחר והם משבשים את המערכת ההורמונאלית ואז קשה יותר לטפל, כמו כן מאוד חשוב לטפל גם באספקט הנפשי שכמעט תמיד קיים.

מאת מתן חן, מטפל ברפואה סינית

המטפלים שלנו

מתן חן

מתן חן

רפואה סינית מסורתית

צליל דאו - רפןאה סינית, שיאצו, דיקור קוסמטי

צליל דאו

רפואה סינית מסורתית

 

עוד מאמרים בתחום פוריות, הריון ולידה:
רוצה שנצור איתך קשר?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן