טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

השיאצו בשירות הסתיו

סתיו
נכתב על ידי דנאור ישי, טיליה מרכז לרפואה משלימה.

התנועה האנרגטית המתהווה לה עם בוא הסתיו היא של ההיתכנסות פנימה ומעבר מבגד ים בשמש לג'ינס , מעבר משיא האש והחום של הקיץ אל עבר מופנמות היתכנסות והאפרוריות של הסתיו.

אנו חוגגים התחלות חדשות עם שנה חדשה ,שנת הלימודים מתחילה עושים חשבון נפש מה היה בשנה הקודמת ומה נאחל לעצמנו בשנה החדשה ולאן נשאף, מה מיותר לנו ואין לו עוד שימוש בחיינו ואנו יכולים להשליכו מעלינו , ובמה אנחנו רוצים להיתחדש ולהכניס אל חיינו .

בשיאצו וגם ברפואה הסינית מיחסים את תקופה זו לאלמנט המתכת ,,,, היא אפורה קרה וחדה המתכת יוצרת מסגרת מאוד ברורה ותוחמת ומסדרת לנו גבולות, המתכת מיוצגת על ידי שני איברים :

הריאות שתפקידן העיקרי הוא להכניס חמצן מבחוץ פנימה ולפלוט פחמן דו חמצני ובן הזוג הוא המעי הגס שתפקידו לספוג את שאריות המזון מהמעי הדק ולהשליך את הפסולת החוצה מן הגוף . למעשה תפקידן העיקרי הוא להכניס חמצן ואנרגיה טרייה וחדשה לגוף ולהוציא החוצה אנרגיה מיותרת שאין לה שימוש , כול חסימה של התנועה האנרגטית הזו תיצור תקיעות שעלולה להוביל לדיסהרמוניה ומחלה בגוף .

הLET IN ,LET GO חשוב, ולא לחינם מגיע יום הכיפורים דווקא בזמן זה , אנו רוצים דף חלק וחדש לב נקי וחשיבה רעננה שכן מעתה ואילך תתחיל תקופה של אגירה של אנרגיה חדשה שתגן עלינו בחורף וכול אנרגייה ישנה ומיותרת "תפריע" ונרצה להיפטר ממנה .

בשיאצו נשאף לשמור על ריאות פתוחות ונשימה עמוקה ואזור בית חזה פתוח ואורירי, ונרצה לוודא שאנו מפנים פסולת פיזית ומנטלית בצורה חלקה.

נחזק את הגוף והמערכת החיסונית לקראת החורף ונתחיל בהליך של אגירת אנרגיה והיתחזקות .

מוזמנים להתחיל …..

Don’t forget to let in,

Don’t be afraid to let go.

מאמר שנכתב על ידי דנאור ישי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן