טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

הגעה לאיזון בחיים דרך הפסיכותרפיה ההוליסטית

כל דבר שקיים בעולם הזה חייב איזון. זהו חוק בטבע שבכל פעם שמופר, הדבר גורם לשרשרת של נזקים שמביאים למוות.

התנהלות נפש האדם זהה לחלוטין להתנהלות הטבע. כל דבר שקיים אצלנו הוא טוב, אם הוא במינון מתאים. ורק ברגע שיוצא מכלל איזון, מתחיל להיווצר נזק. לדוגמא ביקורת עצמית- זה חשוב שתהיה לאדם ביקורת עצמית, כי הרי בלעדיה לא ידע באיזו נקודה עליו להשתפר ולהתפתח, כדי למנוע קפיאה או התנוונות. אבל ברגע שהביקורת העצמית עוברת גבול מסויים, הדבר הוא הרסני לנפש האדם ועלול ליצור שנאה וסלידה פנימית שיוצרת סבל ממושך, וחוסר יכולת או רצון להתפתח או לשאוף להרגיש טוב יותר.
הביקורת העצמית הלא מאוזנת עלולה לגרום להחמרה ולסטרס כ"כ גדול שבמקרים ממושכים יוצר מחלה גם ברמה הפיזית. כיום ידוע ומוכח גם ברפואה המערבית, כי סטרס הוא אחד הגורמים המובילים למחלות שונות.

אם כך- אז איך אנחנו יוצרים איזון?
הפסיכותרפיה ההוליסטית היא אחת הדרכים המגוונות שמביאה אותנו להגיע אל אותו איזון. היא למעשה מסתמכת על הרע

פסיכותרפיה הוליסטית
פסיכותרפיה הוליסטית

יון שכיום הוא מקובל וידוע גם ברפואה המערבית, שבו הגוף, קשור לנפש, שקשורה למחשבה, שקשורה לנשמה- וכולם מנהלים ביניהם יחסי גומלין. לכן, אם ייווצר חוסר איזון בגוף, יתכן וזה ישפיע על הנפש והמחשבה, ואם יווצר חוסר איזון במחשבה, הוא יוכל לבוא לידי ביטוי גם בגוף.

העבודה בפסיכותרפיה ההוליסטית מתחילה בד"כ ברמה של שיחה טיפולית, שנשענת ברובה על הפסיכולוגיה המערבית וגישות שונות מהפסיכולוגיה הבודהיסטית של המזרח. דרך השיחה הטיפולית לומדים להביא לידי מודעות את המקומות המדויקים בהם קיים חוסר האיזון. אם הוא נובע מביקורת עצמית, לומדים לראות זאת. רק ברגע שנוצרת מודעות, ניתן להתחיל בעבודת ריפוי מודעת שמלמדת לקבל את כל התכונות שבנו.
הרי אם אנו מבינים שכל תכונה קיימת היא למעשה חיובית וההבדל הוא במינון, אז קל לנו יותר לקבל אותה. כשאנו מקבלים משהו ולא הודפים אותו, זה מפחית את הסבל וכשהסבל קטן יותר, קל הרבה יותר להביא מודעות ו"לשלוט" על המינון.
על מנת להביא ריפוי ואיזון מלאים, עובדים על רמות נוספות, כמו הרמה המחשבתית. לרוב זה מתבצע באמצעות דמיון מודרך, שבו מדריכים את המוח לשנות דפוסי חשיבה דרך העלאת דימויים שונים. מטרתם היא לייצר חשיבה בריאה ומאוזנת יותר, פחות ביקורתית ויותר מקבלת.
בעבודת הילינג – שהיא חלק בלתי נפרד מהפסיכותרפיה ההוליסטית – מביאים ריפוי שעוקף את מנגנוני ההגנה של המודעות, דרך התכוונות, מגע והזרמת אנרגיה מרפאת לכל הרמות- הפיזית, הנפשית המנטאלית והרוחנית.
הפסיכותרפיה ההוליסטית משלבת בתוכה כלים נוספים, כמו פרחי באך, אבני מרפא, עבודת נשימות ותנועה – כל אלה משתלבים בהתאם לנקודת המוצא שממנה מתחילים ולרמת האיזון שאליו שואפים להגיע.
אין ספק שטיפול בפסיכותרפיה הוליסטית מצריך רצון לריפוי ונכונות לעבודת מודעות, על מנת שתהיה יעילה ומוצלחת יותר. אך ברגע שעובדים דרך כל הרמות, המודע והתת מודע, ומאזנים אותם במקביל, ההגעה לאיזון היא מהירה, מושרשת ומביאה שלווה וריפוי לאורך זמן.

קורס הכשרת מטפלים שנתי בפסיכותרפיה האינטגרטיבית בהנחיית שחר כספי. מרכז טיליה לרפואה משלימה.
קורס הכשרת מטפלים שנתי בפסיכותרפיה האינטגרטיבית בהנחיית שחר כספי. מרכז טיליה לרפואה משלימה.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן