טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

אי פריון על פי הרפואה הסינית

Image courtesy of phaendin at FreeDigitalPhotos.net
Image courtesy of phaendin at FreeDigitalPhotos.net

מצב שבו מעל שנה האישה לא מצליחה להיכנס להיריון על אף קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה.

הגורמים לבעיה הם: גיל האישה (ככל שעולה גיל האישה פוחת מספר הביציות וכך גם הסיכוי לפיריון), העדר ביוץ, מחזור לא סדיר, בעיות הורמונאליות, שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס ועוד.

יתכן ומקור הבעיה הינו אצל הגבר ולכן על הגבר לעבור מספר בדיקות.הבעיה אצל הגבר מקורה בספירת זרע נמוכה, תנועתיות איטית ומורפולוגיה (צורה) לא תקינה.

מהי שחלה פוליציסטית? אחת הסיבות העיקריות שאישה לא מצליחה להיכנס להריון. התסמינים הם: עודף הורמוני מין זכריים בעיקר טסטוסטרון, שיעור יתר, השמנת יתר, העדר ביוץ ואקנה.

מהי אנדרומטריוזיס? מחלה שבה תאי רירית הרחם גדלים מחוץ לרחם במקומות כמו חצוצרות, שחלות, שלפוחית השתן, האגן, מעיים וכו. במהלך המחזור החודשי אין מוצא לדמום שמתרחש בתאי רירית הרחם הנמצאים מחוץ לרחם ולכן נוצרים הידבקויות באיברים סמוכים ודלקות. התסמינים הם: כאבי תופת באגן ובבטן התחתונה, כאב בזמן קיום יחסי מין, אי פיריון, כאבי גב, עייפות ומחושים באזורים שבהם נמצאים תאי רירית הרחם (לדוגמא אם תאי רירית הרחם הגיעו לריאות נחוש כאבי חזה).

הטיפולים המוצעים ברפואה הקונבנציונלית:

תרופות הורמונאליות כמו איקקלומין על מנת להגדיל את הסיכוי שיהיה ביוץ.

זריקות הורמונאליות על מנת לגרום לגדילת זקיקים בשחלות והבשלתן של הביציות.

הזרעה תוך רחמית- טיפול בו מוזרקים לתוך הרחם של האישה כמות של זרע איכותית.

הפריה חוץ גופית- טיפול בו שואבים ביציות מגוף האישה, מפגישים עם תאי הזרע ועוברים הפריה במעבדה ורק לאחר מכן מחדירים את העובר אל הרחם וברחם יתפתח ההריון.

ניתוח או צינתור במקרה של וריקוצלה. וריקוצלה היא מצב לקוי במערכת הניקוז של האשך. הורידים סביב האשכים בדרך כלל אשך שמאלי, הופכים נפוחים ופוגעים ביצירת הזרע באותו אשך.

הסיבות לאי פיריון עפ"י הרפואה הסינית הם: סטגנציה(תקיעות) של דם, קור, ליחה או לחות, חסר דם, yin עם חום, חסר גי'נג או יאנג. הטיפול עפ"י הרפואה הסינית מתחלי באיתור הבעיה ועבודה עליה באמצעות דיקור סיני, טווינא(עיסוי סיני רפואי)ובמידת הצורך צמחי מרפא. התוצאות של הטיפול בשיטה הסינית מדהימות ובאחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

מאת: שיאן הו, מטפלת ברפואה סינית , מתמחה בפיריון ואורטופדיה

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן