טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

אבחנת בטן – רפואה סינית

טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אירידיולוגיה
אבחנת בטן – רפואה סינית

הבטן היא המרכז האנרגטי, הליבה שלנו. שם נשמרת האנרגיה שלנו, חיובית או שלילית. אם אזור זה חסום פיזית או אנרגטית, הוא לא יתפקד במלואו. הצטברות של אנרגיה שלילית או רגשות כגון פחד, כעס, דאגה ועצב הם חלק עיקרי בפגיעה של האיברים הפנימיים המתבטאת גם בהיצמדות פיזית של סיבי השריר בבטן, ובהצטברות מתח בגוף בכלל ובחלל הבטן בפרט. לא תמיד הגוף שלנו מצליח להתמודד ולעבד את האנרגיה הזו, וכך המרכז האנרגטי נעשה מתוח, כואב ולא מתפקד במיטבו.

באבחנת הבטן, דרך מישוש ולחיצות באזורים שונים (ראה תמונה) ניתן לקבל תמונת מצב של האיברים ורמת האנרגיה. כל איזור בבטן משקף איבר/ אלמנט מסוים. השיקוף הזה מתבסס על קשר פיזי או אנרגטי לאיברים הנמצאים בתוך הבטן. לדוגמה, הקיבה (ST) ממוקמת ברביע השמאלי עליון, ולכן מישוש אזור זה יכול לתת לנו אינדיקציה על מצב הקיבה- אם כואב, משמע יש רגישות באיבר. אך הטחול (SP) אשר ממוקם בסמוך לקיבה, ומתפקד ברפואה הסינית (ביחד עם הלבלב) כאחראי על תהליכי מטבוליזם וסינון לימפתי, דווקא ישתקף בטבור, מרכז הבטן, כמייצג של אלמנט האדמה הנמצא במרכז.

היתרון הגדול של שימוש באבחנת בטן הוא שבאמצעותה ניתן לתת לגוף "לדבר" ועל-ידי כך לכוון את השאלות כלפי המטופל, ובכך לקצר את תהליך התשאול והאבחון ההתחלתי, וגם לאשש או לשנות את האבחנה בכל טיפול לפי המצב הנוכחי של המטופל, במקום להישען על תשאול נרחב שנלקח מהמטופל בפגישה הראשונה. ביחד עם המטופל, נוכל להרגיש את השינויים המתרחשים בעקבות הטיפול ולדעת האם יש התקדמות והטבה במצב. המטופל נעשה ער לגופו ומעורב בתהליך הטיפולי, ולומד להרגיש בעצמו את הרגישויות והסימנים של הגוף.

מאת: ניצן פופקין

אולי יעניין אתכם לקרוא:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן