טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

למה דווקא הנשימה?

סדנת מיינדפולנס הקרובה מתחילה בתאריך 28.2 שעה 19:00
סדנת מיינדפולנס הקרובה מתחילה בתאריך 28.2 שעה 19:00
סדנת מיינדפולנס הקרובה מתחילה בתאריך 28.2 שעה 19:00

בכל שיטות המדיטציה, ובמגוון שיטות טיפול הנשימה היא כלי מרכזי לריפוי. במדיטציה אנחנו לומדים להתרכז בנשימה, לעקוב אחריה מתחילתה ועד סופה. המחקר המדעי העדכני מראה שהתרגול הזה, שהוא לכאורה פשוט, מביא לשיפור עצום באיכות החיים שלנו- בריכוז, בשלווה ובבריאות הפיזית. בקורס המיינדפולנס אנחנו מתאמנים להפנות את תשומת הלב לנשימה כמה פעמים ביום, וזה כלי נהדר להפחתת המתח.

הנה 5 סיבות לכך שהנשימה היא כלי כל כך מרכזי במיינדפולנס ובעוד מגוון שיטות:

  1. הנשימה היא תמיד בהווה– כל עוד אנחנו חיים אנחנו נושמים. אי אפשר להתרכז בנשימה שהיתה אתמול, או בנשימה שתהיה מחר. הנשימה היא תמיד כאן ועכשיו. לכן דרך הפנית תשומת לב לנשימה, אנחנו יכולים לחזור להווה מהמחשבות שלנו שנודדות לעתיד ולעבר.
  2. הנשימה שלנו משקפת את המצב הרגשי שלנו. כשאנחנו במתח היא רדודה ומהירה. כשאנחנו רגועים היא איטית ועמוקה. מחקר חדשני שפורסם בדצמבר 2016 הראה שכשאנחנו שואפים דרך האף אנחנו מייצרים גירוי מסונכרן במערכת הלימבית במח (אמיגדלה והיפוקמפוס)- כך נשימה יכולה לייצר רוגע וריכוז, ולהרגיע רגשות עזים.
  3. הנשימה היא ניטראלית. היא לא חיובית ולא שלילית. היא פשוט שם. לכן גם כשאנחנו נמצאים בתוך טראנס של מחשבות שליליות אפשר לחזור אליה. זה לא לנסות לחשוב על משהו שהוא רחוק מאיתנו, כי הנשימה היא תמיד כאן.
  4. נשיפה איטית מייצרת רוגע– כשאנחנו נושפים אנחנו מעוררים את עצב הווגוס, שמפעיל את מערכת הרגיעה של המח- המערכת הפארא-סימפטטית. תלמידה שלי בקורס המיינדפולנס סיפרה איך כל פעם שהיא מתעצבנת היא מפנה את תשומת הלב לנשימה. תוך 3 דקות היא נרגעת חזרה.
  5. הנשימה שלנו משתנה כל הזמן. השינוי בנשימה מאפשר לנו לשמור על עניין וערנות. זה שונה מריכוז במשהו שהוא אותו דבר כל הזמן. הנשימה היא תהליך, והריכוז בה מזכיר לנו שגם אנחנו תהליך. אנחנו כל הזמן משתנים. אנחנו תמיד יכולים להרפות ממה שמזיק לנו, ולהזין את עצמנו במה שמיטיב איתנו.

http://bit.ly/2kqek7Z

לפרטים על קורס המיינדפולנס הקרוב בטיליה לחצו כאן  

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן