טיפולי אנרגיה
רפלקסולוגיה
רפואה סינית
פסיכותרפיה ואימון
נטורופתיה ותזונה
טיפולי מגע וגוף
הריון ולידה
מרפאת כאב אלטרנטיבית
טיפול בכאב
אבחון גלובלי

רפואה סינית

רפואה סינית בתל אביב

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין המוערכת כבת 5000 שנה, כניסיון של רופאי החצר להציע חיי נצח לקיסר. ניסיונות אלו התבססו על צפייה בטבע, ניסוי וטעייה, כך התגלו נקודות מסוימות וצמחים מסוימים שלהם השפעה יעילה מאוד בריפוי. 'ספר הרפואה של הקיסר הצהוב'NEi JING)) הינו הספר הקדום ביותר אשר התגלה המתוארך לפני כ- 2500 לפנה"ס והוא היום נחשב לעמוד היסודות של הרפואה הסינית. הספר מציג עוד תאוריות שלימים הפכו למקובלות והיוו את כל העקרונות שעליה התפתחה הרפואה הסינית במרוצת השנים, כמו תאוריות היין והיאנג, 5 האלמנטים (יסודות) ובספר יש גם תיאור מדויק של האנטומיה והפיזיולוגיה של 12 המרידיאנים (ערוצי האנרגיה) הראשיים העוברים בגוף האדם. הדיקור הסיני קיבל תאוצה כ-200 שנה לפנה"ס ע"י חכמים סיניים שפיתחו ושיכללו אותה ורק במאה ה-20 הצליחה לחדור למערב וקיבל חשיפה גדולה לאחר ביקורו של הנשיא האמריקאי ריצ'ארד ניקסון שאחד מעוזריו טופל בהצלחה ברפואה סינית. היום הרפואה הסינית נכנסה כמעט כבר לכל מערכות הבריאות בישראל ומשמשת כטיפול משלים לטיפול הרפואי המערבי, אך בעייני רבים ובאין ספור מצבים רפואיים משמשת כטיפול חלופי טוב, בטוח ויעיל לזו שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית.

הרפואה הסינית מתבססת על  איזון yin ו- yang, המייצגים כוחות מנוגדים שנמצאים בהרמוניה וזרימה אינסופית. בסיס ההשקפה הסינית הוא שהאדם הוא המיקרוקוסמוס של הטבע. כל אדם, כמו הטבע מורכב מ 5 אלמנטים – מים, עץ, אש, אדמה, מתכת.

בעבר הרחוק בסין האדם היה מטופל לאורך כל השנה ולא רק בזמן מחלה, דבר זה נבע מהמחשבה שללכת לרופא כאשר אתה כבר חולה זה כמו לחפור באר מים כאשר אתה צמא. אנקדוטה משעשעת היא שבאותם זמנים כאשר האדם היה חולה הוא לא היה משלם לרופא כיוון שהרופא נכשל במשימתו לשמור על בריאות מטופליו.

הרפואה הסינית הפרקטית בנויה מכמה נדבכים כשהבולטים הם: הדיקור (אקו-פנטורה), צמחי מרפא, טווינא ,טאי-צ'י, זן שיאצו וצ'י-גונג.

סוגי טיפול
דיקור סיני
דיקור קהילתי
דיקור קוסמטי
זן שיאצו
טווינא
כוסות רוח והקזת דם
צמחי מרפא סיניים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן